"No Woman No Jazz". Świętochłowice zapraszają na muzyczny festiwal

W Centrum Kultury Śląskiej odbędą się trzy wyjątkowe spotkania. Na scenie zobaczymy i usłyszymy trzy artystki, które prezentują swoją twórczość w kraju oraz zagranicą. Co ważne - wstęp na wydarzenia jest bezpłatny!

No Woman No Jazz
Festiwal jazz świętochłowice

Kobiecy festiwal jazzowy w Świętochłowicach

- Festiwal "No Woman No Jazz" to wydarzenia na skalę ogólnopolską, które ma na celu postawienie tezy, że nie ma jazzu bez kobiet. Trzy dni festiwalu pozwolą na przedstawienie kobiet jako silnych liderek z własnymi pięknymi projektami, aranżacjami. Trzy wspaniałe i piękne kobiety oraz trzy różne wersje jazzu na najlepszym poziomie - podają urzędnicy miejscy.

Wydarzenia odbędą się w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach (ul. Krauzego 1). W ramach festiwalu zaplanowano trzy koncerty:

  • 15 września, godz. 19:00 – Ilona Damięcka & Mateusz Smoczyński Duo
  • 16 września, godz. 19:00 – Beata Przybytek z zespołem
  • 26 września, godz. 19:00 – Joanna Knitter Blues & Folk Connection
- Jazz, będący symbolem wolności i ekspresji, stał się platformą dla kobiet do wyrażania swoich głosów i wyznaczania nowych granic. Ich twórczość, zarówno wokalna, jak i instrumentalna, pozostaje nieodłącznym elementem historii tego gatunku, udowadniając, że kobiety od zawsze miały istotny wpływ na kształtowanie i przekształcanie jazzu - stwierdzają organizatorzy festiwalu.

Dobra wiadomość dla miłośników tego rodzaju muzyki: wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Trzeba się jednak wcześniej zapisać. Rezerwacje przyjmowane są poprzez stronę internetową No Woman No Jazz.