Nowe mieszkania w Świętochłowicach. Spółka SIM Śląsk ma już grunt pod budowę

Spółka SIM Śląsk zbuduje w Świętochłowicach blisko 150 nowych mieszkań. W poniedziałek, 5 grudnia 2022 r., miasto przekazało firmie grunt pod budowę czterech budynków.

fot. UM w Świętochłowicach
Świętochłowice Nowe osiedle przy ul Śląskiej

Nowe mieszkania powstaną przy ul. Śląskiej w świętochłowickiej Zgodzie. Będą przeznaczone dla osób, które nie mogą zaciągnąć kredytu hipotecznego i skorzystać z oferty deweloperskiej, ale też nie mogą otrzymać mieszkania komunalnego. Mieszkania będą na wynajem za – jak podkreślają urzędnicy – rozsądną cenę, z opcją wykupu lokalu.

– Jestem przekonany, że zwiększenie potencjału mieszkaniowego pozytywnie wpłynie na pozostałe aspekty rozwoju Świętochłowic. Rozwój mieszkalnictwa jest niewątpliwie jednym z niezwykle istotnych obszarów działań mających na celu nie tylko zmianę wizerunku miasta, ale przede wszystkim wzrost jakości życia mieszkańców – stwierdził prezydent Świętochłowic, Daniel Beger.

Nowe mieszkania w Świętochłowicach będą gotowe w 2026 roku

Budowa czterech dwusegmentowych budynków przy ul. Śląskiej to – jak dodają w świętochłowickim Urzędzie Miejskim - największa gminna inwestycja mieszkaniowa w historii miasta. W sumie powstanie tam 146 mieszkań w standardzie „pod klucz”, czyli gotowych do zamieszkania.

W planach jest także budowa dróg dojazdowych, parkingów naziemnych, placu zabaw oraz terenów zielonych. Inwestycję zrealizuje spółka SIM Śląsk, która została założona w maju ubiegłego roku przez miasta Chorzów, Świętochłowice, Tarnowskie Góry, Zabrze oraz Krajowy Zasób Nieruchomości.

– Oferta SIM z pewnością spotka się z zainteresowaniem nie tylko świętochłowiczan, ale wielu mieszkańców aglomeracji, zarówno ze względu na atrakcyjne warunki finansowe i oferowany standard mieszkań, jak i na lokalizację umożliwiającą szybki dostęp do miast ościennych – dodaje prezydent Daniel Beger.

Budowa osiedla przy ul. Śląskiej w Świętochłowicach ma się rozpocząć w połowie 2024 r. Pierwsze mieszkania mają być oddane dwa lata później.

Świętochłowice nowe osiedle

Może Cię zainteresować:

Co z budową nowego osiedla na Zgodzie? Wiemy, dlaczego jeszcze nie powstaje

Autor: Redakcja NGS24

24/05/2022

Świętochłowice Domki fińskie

Może Cię zainteresować:

Wyniki konsultacji w sprawie domków fińskich

Autor: Redakcja NGS24

18/11/2022