Nowe mieszkania w Świętochłowicach. Spółka SIM Śląsk ma już grunt pod budowę

Spółka SIM Śląsk zbuduje w Świętochłowicach blisko 150 nowych mieszkań. W poniedziałek, 5 grudnia 2022 r., miasto przekazało firmie grunt pod budowę czterech budynków.

fot. UM w Świętochłowicach
Świętochłowice Nowe osiedle przy ul Śląskiej

Nowe mieszkania powstaną przy ul. Śląskiej w świętochłowickiej Zgodzie. Będą przeznaczone dla osób, które nie mogą zaciągnąć kredytu hipotecznego i skorzystać z oferty deweloperskiej, ale też nie mogą otrzymać mieszkania komunalnego. Mieszkania będą na wynajem za – jak podkreślają urzędnicy – rozsądną cenę, z opcją wykupu lokalu.

– Jestem przekonany, że zwiększenie potencjału mieszkaniowego pozytywnie wpłynie na pozostałe aspekty rozwoju Świętochłowic. Rozwój mieszkalnictwa jest niewątpliwie jednym z niezwykle istotnych obszarów działań mających na celu nie tylko zmianę wizerunku miasta, ale przede wszystkim wzrost jakości życia mieszkańców – stwierdził prezydent Świętochłowic, Daniel Beger.

Nowe mieszkania w Świętochłowicach będą gotowe w 2026 roku

Budowa czterech dwusegmentowych budynków przy ul. Śląskiej to – jak dodają w świętochłowickim Urzędzie Miejskim - największa gminna inwestycja mieszkaniowa w historii miasta. W sumie powstanie tam 146 mieszkań w standardzie „pod klucz”, czyli gotowych do zamieszkania.

W planach jest także budowa dróg dojazdowych, parkingów naziemnych, placu zabaw oraz terenów zielonych. Inwestycję zrealizuje spółka SIM Śląsk, która została założona w maju ubiegłego roku przez miasta Chorzów, Świętochłowice, Tarnowskie Góry, Zabrze oraz Krajowy Zasób Nieruchomości.

– Oferta SIM z pewnością spotka się z zainteresowaniem nie tylko świętochłowiczan, ale wielu mieszkańców aglomeracji, zarówno ze względu na atrakcyjne warunki finansowe i oferowany standard mieszkań, jak i na lokalizację umożliwiającą szybki dostęp do miast ościennych – dodaje prezydent Daniel Beger.

Budowa osiedla przy ul. Śląskiej w Świętochłowicach ma się rozpocząć w połowie 2024 r. Pierwsze mieszkania mają być oddane dwa lata później.

Świętochłowice nowe osiedle

Może Cię zainteresować:

Co z budową nowego osiedla na Zgodzie? Wiemy, dlaczego jeszcze nie powstaje

Autor: Redakcja NGS24

24/05/2022

Świętochłowice Domki fińskie

Może Cię zainteresować:

Wyniki konsultacji w sprawie domków fińskich

Autor: Redakcja NGS24

18/11/2022

czytaj więcej:

Świętochłowice SIM Śląsk

Ankieta w sprawie mieszkań w SIM Śląsk w Świętochłowicach

Świętochłowice nowe osiedle

Co z budową nowego osiedla na Zgodzie?

Velostrada w Siemianowicach Śląskich

W mieście powstaną 3 kilometry trasy rowerowej

Świętochłowice staw Kalina

Biała piana na stawie Kalina. Czy jest się czego obawiać?

Świętochłowice obóz Zgoda

Zgoda znów miejscem niezgody?

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo