Nowy McDonalds tuż obok Świętochłowic. Szukają pracowników, wkrótce otwarcie

W błyskawicznym tempie zbudowano restaurację McDonalds tuż przy DTŚ i granicy Chorzowa ze Świętochłowicami. Budowa rozpoczęła się w marcu 2021, a dziś budynek restauracji już stoi, trwają ostatnie prace na terenie okalającym restaurację. Teren ma blisko 3,8 tys. m² powierzchni

Budynek i otoczenie trzeciej restauracji amerykańskiej sieci McDonald's w Chorzowie są już prawie gotowe. Trwają ostatnie prace. To będzie trzeci McDonald's w Chorzowie (czwarty, jeśli policzymy też zamknięty lokal przy głównej ulicy Wolności). Co ciekawe, Chorzów był jednym z pierwszych miast w regionie, w którym pojawił się McDonald’s. Przez ponad dwie dekady działał przy ul. Wolności, ale w 2014 roku został zamknięty.

Teraz w Chorzowie działają dwa lokale tej amerykańskiej sieci:

  • przy ul. Katowickiej 118 na trasie do Bytomia
  • przy Drogowej Trasie Średnicowej na wylocie w stronę Katowic, przy sklepie Biedronka

Kiedy otwarcie nowego McDonald's?

Nowa restauracja sieci McDonald's znajduje się przy ul. Nomiarki, tuż przy rondzie, Drogowej Trasie Średnicowej i na granicy ze Świętochłowicami.

Wiadomo, że otwarcie restauracji odbędzie się jeszcze w sierpniu 2021.

Nowy lokal będzie działał również w opcji McDrive. W środku będzie wydzielona kawiarnia McCafe. Na zewnątrz przewidziano m.in. plac zabaw dla dzieci.

Firma z Tarnowskich Gór, prowadząca McDonalds'y w aglomeracji, szuka wciąż pracowników do nowej restauracji w Chorzowie, m.in. na stanowiska pracownik restauracji czy pracownik kawiarni. Oferuje 17-19 zł brutto za godzinę pracy.

To będzie już drugi fast food w okolicy

Co ciekawe, po drugiej stronie ronda, już na terenie Świętochłowic przy ul. Żołnierskiej 33, działa MAX Premium Burgers. Restauracja szwedzkiej sieci fastfood została uruchomiona pod koniec 2018 roku i wówczas był to dopiero trzeci taki lokal w Polsce. Czyżby w tej okolicy miało powstać zagłębie fastfoodowe?