Nowy naczelnik drogówki w Świętochłowicach. Kto to taki?

Dotychczasowy naczelnik świętochłowickiej drogówki, podkom. Adam Sadura, przeszedł na emeryturę. Kto go zastąpił?

Podkomisarz Adam Sadura służył w policji przez 22 lata. Ostatnio jako Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach.

- Od lat związany był ze świętochłowicką Policją, bowiem swoją przygodę z mundurem rozpoczął właśnie od tutejszej jednostki. Przez lata zdobywał doświadczenie na drogach naszego miasta. W 2018 roku objąć stanowisko naczelnika drogówki – przypominają w świętochłowickiej komendzie.

Nowy naczelnik drogówki w Świętochłowicach to st. asp. Michał Herzog

Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach, podinsp. Dawid Gil, oraz jego zastępca, mł. insp. Monika Francikowska, podziękowali odchodzącemu na emeryturę naczelnikowi za wspólną służbę oraz – jak czytamy w policyjnym komunikacie - za osobiste zaangażowanie w realizację codziennych zadań, które miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na terenie miasta.

Nowy naczelnikiem świętochłowickiej drogówki został st. asp. Michał Herzog. Od początku swojej policyjnej kariery, czyli od 18 lat, związany jest z ruchem drogowym w Komendzie Miejskiej Policji w Świętochłowicach. Nowe stanowisko objął 12 lutego 2022 r.