Oczyszczono oczko wodne na osiedlu Brzezina w Świętochłowicach

Zakończyły się prace związane z oczyszczeniem oczka wodnego na osiedlu Brzezina w Świętochłowicach – informują w świętochłowickim magistracie. Teraz czas na jego otoczenie.

fot. UM w Świętochłowicach
Oczyszczono oczko wodne na osiedlu Brzezina w Świętochłowicach

Prace przy oczku wodnym na osiedlu Brzezina rozpoczęły się dwa tygodnie temu. Najpierw trzeba było przygotować teren i umożliwić dojazd dla specjalistycznego sprzętu. Następnie oczyszczono oczko z szuwarowej roślinności porastającej brzeg i lustro zbiornika, pogłębiono akwen i ukształtowano jego brzeg. Te prace zakończyły się 21 lipca 2023 r.

Zmieni się otoczenie oczka wodnego na osiedlu Brzezina

Teraz czas na prace związane z przestrzenią wokół oczka wodnego. Zaplanowano założenie dwóch łąk kwietnych, posadzenie drzew i wykonanie roślinnych rabat, zamontowanie ławek i koszt na śmieci, montaż tablic edukacyjnych oraz domku dla owadów.

- Dodatkowo planowane jest przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży oraz zainteresowanej społeczności lokalnej z zakresu zakładania łąk kwietnych, tworzenia lokalnych obiektów małej retencji i ich roli dla ekosystemu – informują w świętochłowickim Urzędzie Miejskim.

Cały projekt, łącznie z warsztatami i montażem tablic edukacyjnych, będzie realizowany do maja 2024 r. Nasadzenia drzew, roślin i założenie łąki kwietnej przewidziane są jeszcze w tym roku.

Przy osiedlu Brzezina w Świętochłowicach będzie ładniej Ruszyły prace przy oczku wodnym

Może Cię zainteresować:

Przy osiedlu Brzezina w Świętochłowicach będzie ładniej. Ruszyły prace przy oczku wodnym

Autor: Redakcja NGS24

12/07/2023

Swietochlowice slezan oczko wodne

Może Cię zainteresować:

Miasto pyta mieszkańców. Co z terenem zielonym u zbiegu ulic Bytomskiej i Ślęzan?

Autor: Redakcja NGS24

20/02/2023