Odnawialne źródła energii dla mieszkańców Świętochłowic

W Świętochłowicach można się starać o dofinansowanie do instalacji odnawialnych źródeł energii na budynkach jednorodzinnych. Nabór deklaracji uczestnictwa w projekcie odbywać się będzie do 12 do 20 czerwca 2023 r.

fot. pixabay.com
Odnawialne źródła energii dla mieszkańców Świętochłowic

Miasto Świętochłowice przystępuje do projektu grantowego „Montaż instalacji OZE na budynkach jednorodzinnych na terenie Miasta Świętochłowice”, który realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Fundusze Europejskie dla Śląskiego na lata 2021-2027.

- W związku z tym zachęcamy naszych mieszkańców do zamontowania odnawialnych źródeł energii na swoich budynkach mieszkalnych – mówią w świętochłowickim magistracie.

85 proc. dofinansowania do instalacji OZE

Jak informują urzędnicy ze Świętochłowic maksymalny poziom dofinansowania ma wynosić 85 proc. wartości inwestycji, jednak nie więcej niż kwoty, które zostaną określone w regulaminie naboru. Zadanie ma być realizowane w systemie grantowym, co oznacza, że uczestnik projektu będzie mógł zwrócić się o refundację części kosztów (do 85 proc.) po realizacji inwestycji.

- W terminie od 12 do 30 czerwca 2023 r. odbywać się będzie nabór deklaracji uczestnictwa w projekcie. Złożenie deklaracji uczestnictwa nie jest jednoznaczne z otrzymaniem grantu, pozwoli jednak oszacować potrzeby mieszkańców – informują w Urzędzie Miejskim.

Deklaracje udziału w projekcie należy dostarczyć do Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach (osobiście lub pocztą). Spotkanie informacyjne dla mieszkańców dotyczące dofinansowania do zakupu i montażu nowych instalacji OZE odbędzie się 5 czerwca o godz. 17:30 w Młodzieżowym Domu Kultury w Świętochłowicach przy ul. Harcerskiej 1.

Cyfrowy urząd w Świętochłowicach Będzie dostępny m in w smartfonie

Może Cię zainteresować:

Cyfrowy urząd w Świętochłowicach. Będzie dostępny m.in. w smartfonie

Autor: Redakcja NGS24

25/05/2023

Zajęcia komputerowe dla seniorów w Świętochłowicach

Może Cię zainteresować:

Zajęcia komputerowe dla seniorów w Świętochłowicach

Autor: Redakcja NGS24

23/05/2023