Olbrzymi mandat dla kierowcy ze Świętochłowic. Policja nie ma litości dla takich osób

Od 1 stycznia 2022 r. znacząco wzrosły wysokości mandatów, jakie na kierujących mogą nałożyć policjanci. I to nie tylko za typowe wykroczenia drogowe, jak przekroczona prędkość. Pewien świętochłowiczanin przekonał się o tym na własnej skórze.

Policja Śląska
Mandat karny

Wysokim mandatem ukarali 45-letniego kierowcę ze Świętochłowic miejscowi policjanci. Pan zlekceważył ważny obowiązek, którego muszą dopełnić wszyscy kierujący samochodami.

Więcej o nowym taryfikatorze mandatów: Nowe stawki mandatów od 1 stycznia 2022 roku. 1500 zł za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu

Policjanci ze świętochłowickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej na ulicy Chorzowskiej mężczyznę kierującego oplem. Jak się okazało, 45-letni mieszkaniec tego miasta prowadził auto, które nie było dopuszczone do ruchu.

Pomimo wyraźnego wzrostu od początku 2022 r. wysokości grzywien za wybrane wykroczenia drogowe, świętochłowiczanin zlekceważył przepisy. Teraz słono zapłaci za swoją przejażdżkę, bo za popełnione wykroczenie policjanci ukarali go grzywną w kwocie 3000 złotych. I to wcale nie jest najwyższa kwota, na jaką mogą wydać mandat policjanci. Jazda samochodem bez ważnego badania technicznego jest zagrożona mandatem w wysokości do 1500 do 5000 zł (przed 2022 r. - od 20 do 500 zł)

A przypomnijmy, że badanie techniczne samochodu o masie do 3,5 tony kosztuje w stacji diagnostycznej 99 zł, a tego z instalacją gazową LPG/CNG - 162 zł.

ZOBACZ TEŻ: