Orientalesia Show w Świętochłowicach. Charytatywna gala tańca orientalnego wesprze osoby z zespołem Downa

W Centrum Kultury Śląskiej przy ul. Krauzego odbędzie się niecodzienne wydarzenie w stylu orientalnym. „Orientalesia Show” to projekt, który ma spopularyzować wschodnią kulturę tańca. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie w całości przekazany Stowarzyszeniu rodzin i przyjaciół osób z zespołem Downa ,,Szansa”.

Fot. FB Niyaf Bellydance
245839664 1869394869908143 4559727128787928492 n

W świętochłowickim Centrum Kultury Śląskiej 22 stycznia będzie można zobaczyć niezwykły spektakl, który ma pomóc kobietom odkryć swoje prawdziwe „ja”, ale również nieść pomoc osobom chorym na zespół Downa.

Czym jest „Orientalesia Show”?

To projekt, którego idea zrodziła się w trakcie pandemii. Jest pierwszym tego typu wydarzeniem na Śląsku, która swoim przesłaniem będzie nieść pomoc osobom potrzebującym. Inicjatywa powstała z inicjatywy tancerki i instruktorki Judyty Niyaf-Mężyk w 2021 roku.

Gala, która odbędzie się 22 stycznia o godz. 18, ma dać szansę widzom poznania tańca orientalnego, a także uświadomienia związanych z tym delikatności, pomysłowości i kobiecości.

– Zaprosimy Państwa do naszego świata - podzielimy się z Państwem naszą sztuką, przepiękną, kobiecą, czasami szaloną, a czasami delikatną. Zaprowadzimy do świata orientu i pokażemy jego różnorakie oblicza wyjaśniają organizatorzy.

Bilety, które pomagają

Bilety to tzw. cegiełki w cenie 25 zł, z których dochód zostanie przekazany Stowarzyszeniu rodzin i przyjaciół osób z zespołem Downa ,,Szansa”. Aby zakupić bilet, trzeba wypełnić specjalny formularz i po otrzymaniu w odpowiedzi zwrotnej numeru konta, wpłacić ustaloną kwotę.

Organizatorzy podkreślają, że w związku z panującą pandemią COVID-19 liczba biletów jest ograniczona obowiązuje zasada, kto pierwszy ten lepszy.

Warto dodać, że będzie to rozrywka dla ludzi w każdym wieku, więc szczególnie zapraszamy, by skorzystać z okazji, że nasze wydarzenie wypada w Dzień Dziadka! zachęcają organizatorzy wydarzenia.