Piąta kolejka czwartej ligi grupy śląskiej: Śląsk Demarko Świętochłowice przegrywa z Szombierkami Bytom

Raz na wozie, raz pod wozem – wczorajsze sobotnie popołudnie należało do GKS Szombierek Bytom. Drużna ze Świętochłowic przegrała trzema bramkami.

5 kolejka Śląsk Świętochłowice Szombierki Bytom

Piąta kolejna IV ligi grupy śląskiej rozpoczęła się o godzinie 11.00. Rezerwy Rakowa podjęły Jedność Przyszowice. Kolejkę zamyka dzisiejsze niedzielne spotkanie Polonii Łaziska z MKS Myszków.

Spotkanie Śląska i Szombierek rozpoczęło się o godzinie 16.00 na stadionie ŚKS Naprzód Lipiny przy Łagiewnickiej 80. Można powiedzieć, że wzmocniony Śląsk Demarko Świętochłowice w tym sezonie radzi sobie całkiem dobrze. Drużyna wygrała w Rędzinach z Unią 0:2, u siebie z Polonią Łaziska 2:0, oraz w Myszkowie 0:1. Przegrała jeden mecz - w Siewierzu z Przemszą 1:0.

Niestety sobotnie spotkanie nie należało do szczęśliwych. Do przerwy Śląsk przegrywał 0:1. Później było już gorzej. MKS-owi Śląsk nie pomógł także karny podyktowany w 58 minucie, który został finalnie obroniony przez Macieja Wierzbickiego. Ostateczny wynik zakończył się wygraną 3:0 dla Szombierek.