Pijany świętochłowiczanin od miesięcy znęcał się psychicznie nad partnerką. Groził pozbawieniem życia i stosował przemoc fizyczną

Policjanci ze świętochłowickiej komendy mają ręce pełne roboty. Zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który znęcał się psychicznie nad swoją partnerką. Agresor nie stronił też od przemocy fizycznej. W chwili zatrzymania miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Teraz, decyzją prokuratora, musi znaleźć sobie nowe lokum. Mężczyźnie za stosowanie przemocy domowej grozi kara do 5 lat więzienia.

Śląska Policja
Ląska Policja Śwce

Policjanci ze świętochłowickiej komendy zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań na terenie miasta. Tam zastali roztrzęsioną kobietę. Mundurowi ustalili, że 29-letni partner kobiety znęca się nad nią od kilku miesięcy. Regularnie wywoływał kłótnie, podczas których ubliżał swojej życiowej partnerce. Nie stronił też od przemocy fizycznej. W dniu interwencji poszarpał kobietę, złapał ją za szyję i zagroził pozbawieniem życia. Policjanci zatrzymali agresora i przewieźli do świętochłowickiej komendy. Badanie alkomatem wykazało, w jego organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Następnie mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu znęcania się nad konkubiną.

Wczoraj policjanci doprowadzili agresora do prokuratury. Aby zapobiec dalszej eskalacji jego agresji, na czas trwania postępowania karnego świętochłowiczanin musi opuścić mieszkanie. Mężczyzna został ponadto objęty policyjnym dozorem oraz zakazem wszelkich form kontaktu z pokrzywdzoną. Grozi mu też kara do 5 lat więzienia.