Pijany złodziej części samochodowych przyłapany na gorącym uczynku. Nocą zaczaił się na katalizator

Do kradzieży katalizatorów dochodzi coraz częściej także w naszym mieście. Policjanci ze świętochłowickiej patrolówki zatrzymali podejrzanego o kradzież części samochodowych. Złodziej wpadł z ręce mundurowych, dzięki informacji przekazanej przez świadka. 29-latek próbował w nocy wyciąć z zaparkowanego opla katalizator.

Śląska Policja
Złodziej katalizatora

Tuż przed północą świętochłowiccy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące prawdopodobnej kradzieży katalizatora na jednej z ulic Chropaczowa. Na miejsce pojechali miejscowi mundurowi. Tam zauważyli zaparkowany pojazd, który miał widoczną ingerencję w układzie wydechowym. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy, wcześniej jednak ustalili jego rysopis. W trakcie przejazdu ulicami miasta w okolicy garaży przy ulicy Górnej zauważyli mężczyznę odpowiadającego wizerunkowi podejrzanego. Był on wyraźnie zaskoczony i zdenerwowany. Na widok mundurowych próbował ukryć pod bluzą urządzenie do cięcia metalu. Mężczyzną okazał się nim 29-letni mieszkaniec Świętochłowic. Nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Po chwili na jaw wyszło, że to on próbował dokonać kradzieży katalizatora z opla. Swojego celu jednak nie osiągnął, bowiem spłoszyli go interweniujący policjanci. Mundurowi zatrzymali mieszkańca miasta. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. W poniedziałek zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie świętochłowiczaninowi zarzutu. Za usiłowanie kradzieży grozić mu 5 lat więzienia. Wkrótce o jego losie zadecyduje sąd.

Wyrazy uznania należą się osobie, która zaobserwowała całe zdarzenie i przekazała zgłoszenie policjantom. To właśnie dzięki tej informacji i dzięki szybkiej interwencji, mundurowi zatrzymali złodzieja na gorącym uczynku.

czytaj więcej:

Świętochłowice zatrzymany kierowca

Jechał „na bani”. Był poszukiwany listem gończym

Splądrowany magazyn

Skradziono dary dla Ukraińców

Mandat karny

Olbrzymi mandat dla kierowcy ze Świętochłowic

Nowe samochody dla śląskiej policji

10 nowych nieoznakowanych radiowozów dla śląskiej policji

Hazard świętochłowice

Koniec dziupli nielegalnego hazardu w centrum Świętochłowic

Alkomat Policja Świętochłowice

Pomykał sobie Rometem na gazie. Złapali go na Łagiewnickiej

Policja akweny świętochłowice

Dzikie kąpieliska w Świętochłowicach. Policja...