„Pingwinkowe zawody” w Świętochłowicach

We wtorek, 17 stycznia 2023 r., na świętochłowickiej „Skałce” odbyły się „Pingwinkowe zawody 2023”. Była dobra zabawa, ale także akcja edukacyjna zorganizowana przez Komendę Miejską Policji w Świętochłowicach.

„Pingwinkowe zawody” to jedno z wydarzeń organizowanych w Świętochłowicach w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Bezpieczna ferie”. A skoro wydarzenie w swojej nazwie miało zawody, to nie mogło się obyć bez sportowej rywalizacji. Podopieczni półkolonii w ZSO przy ul. Sudeckiej mogli się sprawdzić w łyżwiarskim slalomie między pingwinkami. W zawodach wzięło udział 17 dzieci, a najlepsi byli:

  • Anna Miska - z czasem 14,71 sekundy
  • Paulina Jucha - z czasem 14,87 sekundy
  • Zofia Miska - z czasem 17,00 sekundy
- Na najlepszych czekały ciekawe nagrody w postaci kasków narciarskich i dyplomów. Pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki, wręczane przez świętochłowickich mundurowych i Strażników Miejskich – informują policjanci.

Zabawa i akcja edukacyjna

Wydarzenie obejmowało także akcję edukacyjną. Mundurowi uczyli najmłodszych bezpiecznych zachowań na łyżwach, nartach czy snowboardzie, a także informowali o konieczności noszenia kasków do 16. roku życia. Uczulali młodych mieszkańców miasta na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą zabawa na zamarzniętych rzekach i jeziorach, zjeżdżanie na sankach w nieodpowiednich miejscach, a także przypomnieli o ostrożności podczas zabaw ze śnieżkami.

- Państwowa Straż Pożarna prezentowała samochód pożarniczy i sprzęt ratowniczy. Harcerski Klub Ratowniczy Hufca ZHP Ziemi Tarnogóskiej odpowiadał za zabezpieczenie medyczne. Reprezentantka Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej na stanowisku promocyjnym rozdawała ulotki, broszury informacyjne i plakaty. Na miejscu nie zabrakło również maskotki śląskiej policji – psa Sznupka – dodają policjanci ze Świętochłowic.

Łyżwy

Może Cię zainteresować:

Ferie zimowe 2023 w Świętochłowicach. Oferta miejskich instytucji

Autor: Redakcja NGS24

09/01/2023

31 finał WOŚP

Może Cię zainteresować:

31. finał WOŚP w Świętochłowicach

Autor: Redakcja NGS24

11/01/2023