Plaga pijanych rowerzystów na śląskich drogach? Rekordzista miał w organizmie ponad 2 promile

Ląska policja rowerzyści

Mundurowi podczas działań „Bezpieczny cyklista” przyglądali się zachowaniu osób poruszających się rowerami. Oprócz stanu trzeźwości sprawdzali wyposażenie i stan techniczny jednośladów. 4 rowerzystów i kierujący hulajnogą elektryczną wpadli w ręce stróżów prawa. U niechlubnego rekordzisty badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu we krwi.

W trakcie wczorajszych działań mundurowi ujawnili łącznie blisko 35 naruszeń przepisów drogowych, w tym nałożyli ponad 25 mandatów karnych. Nie obyło się bez amatorów jazdy na podwójnym gazie, którzy najwyraźniej zapomnieli, że alkohol i rower to nie jest dobre połączenie. W ręce drogówki wpadło aż 4 nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzista miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Brakiem odpowiedzialności wykazał się również kierujący hulajnogą elektryczną, u którego badanie trzeźwości przekroczyło pół promila alkoholu. Czy to świadczy o pladze pijanych cyklistów na śląskich drogach. Wygląda na to, że tak. Pomimo licznych apeli wiele osób nadal porusza się po drogach, nie stosując się do zasad ruchu drogowego. Stróże prawa wciąż zwracają uwagę na zachowanie cyklistów, prawidłowe wyposażenie jednośladów, trzeźwość kierujących oraz właściwe zachowanie w relacji pieszy-rowerzysta.

Policja wciąż przypomina, że zabronione jest kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu lub podobnie do niego działającego środka (narkotyków, leków). Jadący rowerem w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie) popełnia wykroczenie, za które grozi grzywna do 5 tysięcy złotych oraz fakultatywnie zakaz prowadzenia rowerów. Przepisy zabraniają także przewożenia na rowerze osoby będącej pod wpływem alkoholu.

czytaj więcej:

Świętochłowice Staw Zacisze Magiera fotopolska eu 338544

Świętochłowice. W stawie Magiera wyłowiono zwłoki kobiety

Policja Świętochłowice Kurtka

Przebijał opony w Świętochłowicach. Zgłosił się na Policję

LPR Świętochłowice

Tragiczne zdarzenie w Świętochłowicach! Znów lądował LPR

60 667868 g

Zdemolował blok na Wzgórzu i robił sobie selfie?

Chebzie remont

W Chebziu zwinęli asfalt za zjazdem z DTŚ. Roboty do soboty

Dzielnicowy Rafał Kamiński Świętochłowice

Dzielnicowy ze Świętochłowic z pochwałą za zaangażowanie

Dziki na OSIR Skałka

Dziki opanowały OSIR Skałka. Lepiej tam dzisiaj nie idź!