Plaga pijanych rowerzystów na śląskich drogach? Rekordzista miał w organizmie ponad 2 promile

Mundurowi podczas działań „Bezpieczny cyklista” przyglądali się zachowaniu osób poruszających się rowerami. Oprócz stanu trzeźwości sprawdzali wyposażenie i stan techniczny jednośladów. 4 rowerzystów i kierujący hulajnogą elektryczną wpadli w ręce stróżów prawa. U niechlubnego rekordzisty badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu we krwi.

Ląska policja rowerzyści

W trakcie wczorajszych działań mundurowi ujawnili łącznie blisko 35 naruszeń przepisów drogowych, w tym nałożyli ponad 25 mandatów karnych. Nie obyło się bez amatorów jazdy na podwójnym gazie, którzy najwyraźniej zapomnieli, że alkohol i rower to nie jest dobre połączenie. W ręce drogówki wpadło aż 4 nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzista miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Brakiem odpowiedzialności wykazał się również kierujący hulajnogą elektryczną, u którego badanie trzeźwości przekroczyło pół promila alkoholu. Czy to świadczy o pladze pijanych cyklistów na śląskich drogach. Wygląda na to, że tak. Pomimo licznych apeli wiele osób nadal porusza się po drogach, nie stosując się do zasad ruchu drogowego. Stróże prawa wciąż zwracają uwagę na zachowanie cyklistów, prawidłowe wyposażenie jednośladów, trzeźwość kierujących oraz właściwe zachowanie w relacji pieszy-rowerzysta.

Policja wciąż przypomina, że zabronione jest kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu lub podobnie do niego działającego środka (narkotyków, leków). Jadący rowerem w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie) popełnia wykroczenie, za które grozi grzywna do 5 tysięcy złotych oraz fakultatywnie zakaz prowadzenia rowerów. Przepisy zabraniają także przewożenia na rowerze osoby będącej pod wpływem alkoholu.

czytaj więcej:

Kontrole dzikich kąpielisk w Świętochłowicach Zamiast mandatu bilet na basen

Kontrole dzikich kąpielisk. Zamiast mandatu, bilet na basen

Wypadek DTŚ

Wypadek na DTŚ przed zjazdem na MAX Premium Burgers

Policja swiony

Bilet na basen zamiast mandatu

Policjanci Świętochłowice

Policjanci zatrzymali poszukiwanego w czasie zakupów

Świętochłowiccy kryminalni zatrzymali dwóch sprawców rozboju

Napadli go we własnym mieszkaniu, pobili i ukradli ubrania

Desperat ze świętochłowic zatrzymanie 5

Desperat ze Świętochłowic usłyszy zarzuty. Trwa śledztwo

60 662562

Mógł spowodować wielką tragedię! Wyrwał rurę z gazem w bloku