Płonęły śmieci przy ulicy Metalowców w Świętochłowicach. Strażacy opanowali pożar. „Podejrzewamy, że było to podpalenie”

Cztery zastępy straży pożarnej gasiły pożar przy ulicy Metalowców w Świętochłowicach. Paliły się śmieci. Według strażaków mogło to być podpalenie.

W czwartek, 16 maja, w godzinach rannych, na składowisku przy nieczynnej hali, obok terenów należących do ArcelorMittal przy ulicy Metalowców wybuchł pożar. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach przyjęła zgłoszenie o pożarze o godzinie 9:48.

Jak się okazało, płonęły śmieci w workach i tworzywa sztuczne. Wiadomo jednak, że na wysypisku nie było szkodliwych substancji, nie ma więc zagrożenia dla mieszkańców okolicznych budynków. Na miejscu pożar gasiły trzy zastępy Państwowej Straży i jeden OSP.

– Były dwa ogniska pożarów, jedno o powierzchni około 10 metrów kwadratowych, drugie – 100 metrów kwadratowych – mówi st. kpt. Rafał Binięda z PSP w Świętochłowicach. – Znajdowały się w odległości około 100 metrów od siebie, co pozwala nam podejrzewać, że było to podpalenie.

Jak poinformował nas st. kpt. Rafał Binięda, około godziny 11 pożar był już opanowany. Strażacy rozebrali stertę śmieci i dogaszali ogień.