Po ponad dwóch latach nieudanych rekrutacji Świętochłowice znów mają sekretarza miasta. Kim jest Katarzyna Zyga?

Po ponad dwóch latach świętochłowicki magistrat znów ma sekretarza miasta. Została nim pochodząca z Szałszy Katarzyna Zyga.

Katarzyna Zyga została nowym sekretarzem miasta w Świętochłowicach

Mimo wielu przeprowadzonych procesów rekrutacyjnych przez ponad dwa lata w Świętochłowicach nie udało się znaleźć odpowiedniego kandydata na stanowisko sekretarza miasta. W końcu udało się – na początku marca w świętochłowickim Biuletynie Informacji Publicznej opublikowano informację o wynikach ostatniego naboru. Sekretarzem miasta Świętochłowice została mieszkanka Szałszy, Katarzyna Zyga.

Kierownik USC, sekretarz gminy...

Katarzyna Zyga posiada już doświadczenie na stanowisku sekretarza, chodzi jednak o gminę znacznie mniejszą od Świętochłowic. Od 2009 roku była bowiem sekretarzem gminy Zbrosławice. Jak informuje na swoim zawodowym profilu na portalu LinkedIN, funkcję tę pełniła przez wiele lat, do października 2021 roku. Wcześniej, przez 2 lata, kierowała w Zbrosławicach Urzędem Stanu Cywilnego, a jeszcze wcześniej była podinspektorem i młodszym referentem w tamtejszym Urzędzie Gminy. Z wykształcenia jest magistrem wychowania technicznego.

Dodajmy, że Katarzyna Zyga brała również udział w wyborach samorządowych. W 2018 roku, bez powodzenia, kandydowała do rady powiatu tarnogórskiego z lokalnego komitetu wyborców „Solidarnie do samorządu”.

Tylko w BIP

Co ciekawe, magistrat, poza informacją w BIP, nie pochwalił się nowym sekretarzem miasta. Wiadomości o wyborze próżno szukać na oficjalnej stronie UM, nie ma ich również na profilach społecznościowych miasta czy prezydenta Daniela Begera.

Przypomnijmy, że wcześniej sekretarzem miasta była Alicja Żebro, która jednak w 2019 roku przeszła na emeryturę.