Pogryzł sąsiadów i napadł na policjantów. Atak szału w Świętochłowicach

Mieszkaniec Świętochłowic wpadł w szał. Dwudziestosiedmioletni mężczyzna pogryzł swoich sąsiadów, uszkodził drzwi do mieszkań, a na koniec napadł na interweniujących policjantów. Będzie miał czas, żeby się uspokoić. Może trafić za kraty nawet na 10 lat.

Pogryzł sąsiadów i napadł na policjantów

Jak informują policjanci do awantury między sąsiadami doszło na półpiętrze jednej z kamienic w centrum Świętochłowic. Mundurowi zostali tam wezwani na interwencję, w związku z atakiem szału jednego z mieszkańców.

- W wyniku działania sprawcy, kilka osób zostało dotkliwie pogryzionych. Ponadto dwudziestosiedmioletni mężczyzna w ataku szału uszkadzał drzwi do mieszkań oraz inne mienie a wobec mieszkańców kamienicy kierował groźby karalne – mówi asp. Michał Tomanek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce interwencji, zostali zaatakowani przez sprawcę długim, drewnianym przedmiotem zakończonym metalową śrubą. Z pomocą paralizatora, mężczyzna został szybko obezwładniony i zatrzymany, a żadnemu z policjantów nic się nie stało. Mężczyzna na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Interwencja katowicka swietochlowice 02

Może Cię zainteresować:

Świętochłowice. Zwłoki mieszkańca kamienicy przy ul. Katowickiej ujawniła straż pożarna podczas interwencji

Autor: Katarzyna Pachelska

22/10/2023

Słoiki z pieniędzmi

Może Cię zainteresować:

Policjanci przejęli narkotyki i ...prawie 60 tys. zł zakopane w ogródku

Autor: Redakcja

13/10/2023