Policjanci ze Świętochłowic dostali podziękowanie za uratowane życie

Policjanci ze Świętochłowic podczas nocnego patrolu zauważyli dym wydobywający się z mieszkania kamienicy w centrum miasta. Ruszyli na ratunek i ocalili życie mieszkańców. Dostali podziękowanie od jednej z uratowanych kobiet.

112

Do pożaru doszło w miniony wtorek, 28 czerwca 2022 r., około godz. 2.00 w nocy. Podczas patrolu policjanci zauważyli dym wydobywający się z mieszkania kamienicy w centrum Świętochłowic. Poinformowali dyżurnego komendy i nie czekając na przyjazd straży pożarnej ruszyli na ratunek.

W trzypiętrowym budynku palił się niezamieszkały lokal na parterze. By obudzić i zaalarmować mieszkańców mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w radiowozie, po czym weszli do kamienicy. Najpierw wyprowadzili dwie osoby, które mieszkały na parterze w sąsiedztwie palącego się mieszkania. Z powodu silnego zadymienia nie dali jednak rady wejść na pierwsze piętro, gdzie mieszkała ciężarna kobieta ze swoją rodziną.

- Wyszli więc na zewnątrz i przez otwarte okno utrzymywali stały kontakt ze wszystkimi osobami. Kilka minut później na miejscu pojawiły się zastępy straży pożarnej oraz pogotowie ratunkowe. Rodzina została ewakuowana przez okno po drabinie – informują policjanci ze Świętochłowic.

Żadna z pięciu ewakuowanych osób nie ucierpiała w wyniku pożaru. Z akcji bez szwanku wyszli także policjanci. Po ugaszeniu ognia i sprawdzeniu budynku przez inspektora nadzoru budowlanego część lokatorów wróciła do swoich mieszkań.

Po zdarzeniu do Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach przyszła uratowana kobieta z podziękowaniami. W liście napisała między innymi, że dziękuje policjantom za uratowanie życia.

Świętochłowice. Podziękowanie dla policjantów za uratowanie życia
Świętochłowice. Podziękowanie dla policjantów za uratowanie życia

czytaj więcej:

Świętochłowice zatrzymany

Próbował oszukać policjantów. Teraz posiedzi cztery lata

Świętochłowice Znalezione rowery 2

Szukasz swojego roweru? Może mają go w Świętochłowicach

Świętochłowice zatrzymany włamywacz

Włamanie i kradzież w Chropaczowie. Złodziej zatrzymany

Świętochłowice poszukiwani złodzieje

Poszukiwani złodzieje ze Świętochłowic

Policja kontrole

Wpadł, bo nie miał maseczki

Policja akta

Znęcał się nad rodziną. Może posiedzieć nawet 5 lat

Świętochłowice zatrzymany

Narkotyki, wyrok sądu i próba skorumpowania policjantów