Policjanci ze Świętochłowic uratowali życie czterdziestosiedmioletniej kobiecie

Liczyła się każda minuta. Policjanci ze Świętochłowic po odebraniu zgłoszenia o kobiecie, która leży na podłodze i nie oddycha, natychmiast udali się na miejsce. Wspólnie z ratownikami medycznymi udało się uratować jej życie.

Policjanci ze Świętochłowic uratowali życie czterdziestosiedmioletniej kobiecie

Do zdarzenia doszło w środę, 2 sierpnia 2023 r. Około godz. 13.00 dyżurny świętochłowickiej komendy policji odebrał zgłoszenie od męża czterdziestosiedmioletniej mieszkanki Świętochłowic. Mężczyzna informował, że kobieta leży na podłodze i nie oddycha. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze świętochłowickiej drogówki - st. sierż. Katarzyna Pieczonka oraz asp. Marcin Żurawiecki.

- Do mieszkania dotarli wraz z zespołem ratownictwa medycznego. Jak się okazało kobieta leżała na podłodze i nie oddychała, w związku z czym natychmiast podjęli wspólne działania, mające na celu przywrócenie funkcji życiowych kobiety – informują w świętochłowickiej komendzie.

Policjanci na przemian z ratownikami medycznymi, Barbarą Skowronek i Łukaszem Skowronkiem, prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową kobiety. Te zabiegi się powiodły i czterdziestosiedmiolatka zaczęła oddychać. Trafiła do chorzowskiego szpitala pod opiekę lekarzy.