Policyjna akcja "Stop Prędkości" zakończona sukcesem? 40 przekroczeń w ciągu jednego dnia

W minionym tygodniu funkcjonariusze przeprowadzili akcję mającą na celu walkę z łamaniem przepisów drogowych. Wynik chyba nikogo nie zdziwi - 40 przypadków przekroczenia prędkości, a dwóch kierowców zakończyło jazdę z niemałą grzywną.

Policja świętochłowice

Piraci drogowi w Świętochłowicach

Policyjne działania odbywały się we wtorek, 23 sierpnia. Jak stwierdzają mundurowi, to właśnie nadmierna prędkość i brawura jest najczęstszą przyczyną niebezpiecznych sytuacji drogowych.

- Akcja miała na celu egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń wynikających z przepisów o ruchu drogowym oraz zminimalizowanie liczby osób zabitych w wypadkach - tłumaczą.

Przekraczanie dozwolonej prędkości to nie tylko stwarzanie niepotrzebnego ryzyka dla siebie i innych uczestników ruchu, ale także cios dla portfela. Boleśnie przekonało się o tym dwóch kierowców, którzy 23 sierpnia wpadli w ręce stróżów prawa.

Pierwszym zatrzymanym do kontroli był 43-letni mieszkaniec Chorzowa. Kierowca volkswagena na ulicy Bytomskiej przekroczył dozwoloną prędkość o 38 km/h. Nie minęło wiele czasu, a funkcjonariusze spostrzegli kolejnego delikwenta, który zlekceważył organicznie prędkości. 23-letni mieszkaniec Mysłowic jechał przez ulicę Korfantego z prędkością o 36 km/h większą niż dopuszczalna na tym odcinku. Obaj panowie otrzymali mandaty w wysokości 800 złotych.

- Wielu kierowców jadąc za szybko, ryzykuje życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy, aby jechali wolniej w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Wzmożona czujność niezbędna jest między innymi w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań - przypominają mundurowi.