Policyjne kontrole trwają. Większość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w Świętochłowicach to cykliście

W okresie wakacyjnym trwają wzmożone kontrole trzeźwości kierowców. Również w Świętochłowicach służby dbają o bezpieczeństwo na drogach. W minionym tygodniu policjanci zatrzymali pięciu nietrzeźwych, z czego czterech to cykliści. Rekordzista miał ponad 2 promile alkoholu.

Policja świętochłowice

W trakcie wakacji trwają wzmożone kontrole, również w Świętochłowicach, w ciągu ostatnich dni policjanci zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących - czterech z nich to cykliści.

Pijany i bez prawa jazdy

Na ulicy Polnej w minionym tygodniu mundurowi zatrzymali mężczyznę w związku z popełnionym wykroczeniem. Okazało się, że 38-letni chorzowianin miał w organizmie ponad 2 promile alkoholi. W trakcie sprawdzania policyjnej bazy okazało się, że kierowca nie posiadał prawa jazdy. Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzuty. Postępowanie w sprawie prowadzi świętochłowicka komenda.

Zatrzymanych zostało również czterech pijanych cyklistów. 25-letni mieszkaniec Świętochłowic został ukarany grzywną w wysokości 2,5 tysiąca złotych za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości. W organizmie miał ponad 0,5 promila. Kolejnym zatrzymanym był 47-letni mężczyzna, u którego badanie trzeźwości wykazało blisko 1,5 promila alkoholu we krwi.

Dwóch pozostałych rowerzystów kierowali w stanie tzw. jazdy po użyciu alkoholu - badanie wykazało od 0,2 do 0,5 promila. 37-letni mężczyzna z Katowic i jego rówieśnik z Chorzowa zostali ukarani mandatem karnym w wysokości tysiąca złotych.

- Kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu to wyjątkowo nieodpowiedzialne zachowanie, niosące ogromne zagrożenia dla życia własnego oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego. Każdy, kto decyduje się na taki krok, musi zdawać sobie sprawę z tego, że jest to przestępstwo zagrożone karą nawet 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną oraz zakazem prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata - podkreśla mł. asp. Anna Hryniak, p.o. oficera prasowego KMP w Świętochłowicach.

czytaj więcej:

Pijany próbował przekupić policjantów

Świętochłowiczanin proponował łapówkę w zamian za wolność

Policjant ze Świętochłowic czujny także po służbie

Policjant ze Świętochłowic czujny także po służbie

Wpadł diler ze Świętochłowic Miał tysiące działek narkotyków

Wpadł diler narkotków ze Świętochłowic. Miał tysiące działek

Ukradli z supermarketów papierosy i alkohol za 170 tys zł Wpadli dzięki policjantom ze Świętochłowic

Ukradli z supermarketów papierosy i alkohol za 170 tys. zł!

Nie wytrzymał ciśnienia i wpadł z narkotykami

Nie wytrzymał „ciśnienia” i wpadł z narkotykami

Pożar szkolna świętochłowice

Pożar mieszkania przy ulicy Szkolnej - ewakuowano 10 osób

Skrzyżowanie polna pocztowa świętochłowice

Startuje remont ważnego skrzyżowania w centrum Świętochłowic