Policyjne kontrole trwają. Większość zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w Świętochłowicach to cykliście

W okresie wakacyjnym trwają wzmożone kontrole trzeźwości kierowców. Również w Świętochłowicach służby dbają o bezpieczeństwo na drogach. W minionym tygodniu policjanci zatrzymali pięciu nietrzeźwych, z czego czterech to cykliści. Rekordzista miał ponad 2 promile alkoholu.

Policja świętochłowice

W trakcie wakacji trwają wzmożone kontrole, również w Świętochłowicach, w ciągu ostatnich dni policjanci zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących - czterech z nich to cykliści.

Pijany i bez prawa jazdy

Na ulicy Polnej w minionym tygodniu mundurowi zatrzymali mężczyznę w związku z popełnionym wykroczeniem. Okazało się, że 38-letni chorzowianin miał w organizmie ponad 2 promile alkoholi. W trakcie sprawdzania policyjnej bazy okazało się, że kierowca nie posiadał prawa jazdy. Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzuty. Postępowanie w sprawie prowadzi świętochłowicka komenda.

Zatrzymanych zostało również czterech pijanych cyklistów. 25-letni mieszkaniec Świętochłowic został ukarany grzywną w wysokości 2,5 tysiąca złotych za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości. W organizmie miał ponad 0,5 promila. Kolejnym zatrzymanym był 47-letni mężczyzna, u którego badanie trzeźwości wykazało blisko 1,5 promila alkoholu we krwi.

Dwóch pozostałych rowerzystów kierowali w stanie tzw. jazdy po użyciu alkoholu - badanie wykazało od 0,2 do 0,5 promila. 37-letni mężczyzna z Katowic i jego rówieśnik z Chorzowa zostali ukarani mandatem karnym w wysokości tysiąca złotych.

- Kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu to wyjątkowo nieodpowiedzialne zachowanie, niosące ogromne zagrożenia dla życia własnego oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego. Każdy, kto decyduje się na taki krok, musi zdawać sobie sprawę z tego, że jest to przestępstwo zagrożone karą nawet 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną oraz zakazem prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata - podkreśla mł. asp. Anna Hryniak, p.o. oficera prasowego KMP w Świętochłowicach.