Ponad 10 milionów złotych kosztować będzie remont najbardziej zniszczonego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej w Świętochłowicach. Wkrótce początek prac

Najbardziej zniszczony fragment świętochłowickiego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej nareszcie zostanie wyremontowany. We wtorek, 21 czerwca, w Urzędzie Miasta podpisana została umowa z firmą Drogopol. Prace rozpoczną się już za kilka dni.

UM Świętochłowice
Miasto podpisało umowę z Drogopolem

Remont będzie kosztował 10,5 miliona złotych, ale 95 procent środków przeznaczonych na zadanie „Modernizacja infrastruktury drogowej DW 902 poprzez podniesienie parametrów jezdnych wraz z modernizacją węzła komunikacyjnego z ul. Bytomską” pochodzi z Polskiego Ładu.

Inwestycja zostanie podzielona na dwa etapy. Najpierw zmodernizowana zostanie jezdnia północna Drogowej Trasy Średnicowej, od Katowic w kierunku Zabrza, na odcinku od ul. Szpitalnej do planowanego zjazdu na ul. Przemysłową. Natomiast drugi etap to modernizacja zjazdów ze „średnicówki” na ulicę Bytomską. – Wraz z początkiem wakacji wchodzimy na pierwszy etap prac – zapowiedział w świętochłowickim Urzędzie Miasta Michał Staszewski, wiceprezes spółki Drogopol.

Kierowcy regularnie pokonujący ten fragment „średnicówki” doskonale wiedzą, że stan drogi pozostawia wiele do życzenia. Reagujemy na te sygnały, stąd decyzja o inwestycji. Kwestia bezpieczeństwa to priorytet naszego działania, ale aspekt wizualny też jest ważny – mówił z kolei prezydent Świętochłowic Daniel Beger.