Powitanie wiosny na świętochłowickiej Skałce

Nie możecie się już doczekać wiosny? Można ją wspólnie powitać na świętochłowickiej Skałce. Zaplanowano wiosenny bieg rekreacyjny i wiosenną grę terenową.

fot. OSiR Skałka
Skałka w Świętochłowicach

Powitanie wiosny na Skałce w Świętochłowicach odbędzie się w sobotę, 25 marca 2023 r. Wiosenna gra terenowa dla dzieci i młodzieży rozpocznie się o godz. 8.00. Z kasy budynku wielofunkcyjnego OSiR „Skałka”, przy alei Parkowej 15 trzeba będzie pobrać kartę gry i do godz. 12.00 odnaleźć na terenie kompleksu cztery ukryte elementy hasła i ułożyć je w całość.

- Wskazówki pozwalające na znalezienie poszczególnych elementów hasła umieszczone są na mapie, którą będzie można znaleźć na stronie internetowej OSiR „Skałka” – informują organizatorzy.

Medale i nagrody dla uczestników gry terenowej i biegu rekreacyjnego

Po odnalezieniu wszystkich elementów i ułożeniu hasła, trzeba będzie wrócić do budynku wielofunkcyjnego, a wypełnioną kartę konkursową z odgadniętym hasłem wrzucić do urny przy kasie. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w drodze losowania, a nagrodami w zabawie będą m.in. rodzinne gry planszowe.

Z kolei wiosenny bieg rekreacyjny rozpocznie się o godz. 12.00 przy przystani kajakowej. Dystans to minimum jedno okrążenie wokół stawu na Skałce. Dla pierwszych 100 osób na mecie przewidziane są pamiątkowe medale.

Powitanie wiosny na Skałce w Świętochłowicach
Powitanie wiosny na Skałce w Świętochłowicach
Odsłonięcie muralu w SP nr 1 w Świętochłowicach

Może Cię zainteresować:

SP nr 1 w Świętochłowicach wygrała konkurs "Misja: Wolna Polska". Efektem jest mural

Autor: Urszula Gołkowska

12/03/2023

Szachowe Grand Prix Świętochłowic 2023

Może Cię zainteresować:

Szachowe Grand Prix Świętochłowic 2023. Za nami pierwsza runda zmagań

Autor: Redakcja NGS24

06/03/2023