Pożar mieszkania przy ulicy Szkolnej. Z budynku ewakuowano łącznie 10 osób, w tym jedno dziecko

Do wybuchu pożaru doszło w jednym z mieszkań przy ulicy Szkolnej w Świętochłowicach. W jego wyniku doszło do całkowitego spalenia mieszkania mieszczącego się na parterze oraz uszkodzenia okien na piętrze wyżej. Żaden z mieszkańców nie został poszkodowany.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 28 czerwca. Tuż po godzinie 2 Komenda Miejska PSP w Świętochłowicach otrzymała zgłoszenie o palącym się na parterze budynku mieszkaniu przy ulicy Szkolnej.

- W wyniku pożaru mieszkanie spłonęło doszczętnie oraz częściowemu uszkodzeniu uległy okna mieszkania na piętrze wyżej. Nie było osób poszkodowanych – poinformował zastępca oficera prasowego KM PSP w Świętochłowicach.

Na miejscu działało 5 zastępów straży pożarnej - 3 wozy PSP i 1 wóz OSP ze Świętochłowic oraz Strażacy z Chorzowa. Działania straży zostały zakończone po godzinie 5:40.

Mieszkania zostały wyłączone z użytkowania

Jak dodaje oficer prasowy w godzinach porannych 28 czerwca została przeprowadzona kontrola przez powiatowego inspektora nadzoru budowlanego. Po dokładnej inspekcji miejsca pożaru inspektor wyłączył z użytkowania spalone mieszkanie oraz te znajdujące się na piętrze do czasu przeprowadzenia ich remontu.

Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności zdarzenia.

czytaj więcej:

Pożar magazynu opon

Pożar magazynu opon

Świętochłowice Handlował podrobionymi Rolexami

Mieszkaniec Świętochłowic handlował podrobionymi Rolexami

Świętochłowice Fałszywy policjant

Oszukał „na policjanta”. Mundurowi mają jego wizerunek

Świętochłowice Nielegalny rodzinny biznes

Nielegalny „rodzinny biznes” w Świętochłowicach

112

Podziękowanie za uratowane życie

Pukanie do drzwi

Fałszywa pracownica gazowni okradła mieszkankę Świętochłowic

Świętochłowice drogówka

Nielegalna przejażdżka… karawanem