Pożar mieszkania przy ulicy Szkolnej. Z budynku ewakuowano łącznie 10 osób, w tym jedno dziecko

Do wybuchu pożaru doszło w jednym z mieszkań przy ulicy Szkolnej w Świętochłowicach. W jego wyniku doszło do całkowitego spalenia mieszkania mieszczącego się na parterze oraz uszkodzenia okien na piętrze wyżej. Żaden z mieszkańców nie został poszkodowany.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 28 czerwca. Tuż po godzinie 2 Komenda Miejska PSP w Świętochłowicach otrzymała zgłoszenie o palącym się na parterze budynku mieszkaniu przy ulicy Szkolnej.

- W wyniku pożaru mieszkanie spłonęło doszczętnie oraz częściowemu uszkodzeniu uległy okna mieszkania na piętrze wyżej. Nie było osób poszkodowanych – poinformował zastępca oficera prasowego KM PSP w Świętochłowicach.

Na miejscu działało 5 zastępów straży pożarnej - 3 wozy PSP i 1 wóz OSP ze Świętochłowic oraz Strażacy z Chorzowa. Działania straży zostały zakończone po godzinie 5:40.

Mieszkania zostały wyłączone z użytkowania

Jak dodaje oficer prasowy w godzinach porannych 28 czerwca została przeprowadzona kontrola przez powiatowego inspektora nadzoru budowlanego. Po dokładnej inspekcji miejsca pożaru inspektor wyłączył z użytkowania spalone mieszkanie oraz te znajdujące się na piętrze do czasu przeprowadzenia ich remontu.

Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności zdarzenia.