Pracownicy obsługi przedszkoli oraz szkół w Świętochłowicach docenieni w konkursie „Złota rączka”. Komu przyznano nagrodę?

Przymiotnik złoty jest pochlebstwem. A o kimś, kto jest dobry w swym fachu, ma talent techniczny i potrafi wszystko naprawić, mówimy „złota rączka”. Tak oto „złote rączki”, czyli rzemieślnicy, konserwatorzy i dozorcy miejskich przedszkoli, szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych zostali docenieni przez władze Świętochłowic.

Złota rączka konkurs świętochłowice

Często praca tych osób wydaje się niezauważona, lecz bez ich obecności na co dzień wiele spraw nie zostałoby sprawnie załatwionych, a placówki borykałyby się z awariami technicznymi. Konkurs adresowany był do rzemieślników, konserwatorów oraz dozorców przedszkoli, szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych prowadzonych przez miasto Świętochłowice. Obok wyłonienia najlepszego z nich, rywalizacja służyć miała m.in. przedstawieniu społeczności szkolnej wartości pracy wykonywanej przez pracowników obsługi.

W konkursie pod uwagę wzięto kryteria takie jak: wykonywana praca, rzetelność wykonywanej pracy, kreatywność i innowacyjność w wykonywaniu swojej pracy. Oceny dokonało niezależne jury powołane przez Miejski Zarząd Oświaty w składzie: pierwszy zastępca prezydenta miasta – Sławomir Pośpiech, przewodniczący Rady Miejskiej – Zbigniew Nowak, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach – Robert Kamiński.

Poznajmy teraz zwycięzców. Oto nagrodzeni w konkursie „Złota rączka”:

Nagrodę główną otrzymał:

• Marek Lazar – Przedszkole Miejskie nr 4.

Z kolei wyróżnienia otrzymali:

• Sławomir Junkiert – Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10,

• Mirosław Widera – Zespół Edukacji Wspomagającej,

• Grzegorz Wojtala – Przedszkole Miejskie nr 13,

• Andrzej Lipiński – Szkoła Podstawowa nr 4,

• Ryszard Siegert – Szkoła Podstawowa nr 2.

Gratulujemy!