Prezydent Beger i urzędnicy ze Świętochłowic oswajają się z bronią

Prezydent Świętochłowic uznał, że inwazja Rosji na Ukrainę powinna być dla wszystkich przestrogą. Zaprosił więc miejskich urzędników do pilotażowego projektu, by… obeznali się z bronią.

Pierwsze zajęcia z bronią już się odbyły, o czym świadczą zdjęcia opublikowane na prezydenckim profilu w mediach społecznościowych. Widzimy na nich grupę urzędników, którzy najprawdopodobniej uczą się trzymać poprawnie karabiny lub ich atrapy.

Prezydent Beger pozuje do zdjęć z karabinem

Wśród szkolących się jest również i sam Daniel Beger, który chętnie pozował do zdjęć z karabinem. Prezydent nie ukrywa, że inspiracją dla tego działania jest bohaterstwo prezydenta Ukrainy Włodzimierza Żełeńskiego i ukraińskich żołnierzy.

- Bohaterstwo Володимир Зеленський i wszystkich Ukraińców, walczących o każdy skrawek swojej ziemi, powinny być dla nas wzorem, a inwazja Rosji na Ukrainę poważną przestrogą - motywuje swój projekt Daniel Beger.

Prezydent Świętochłowic uważa, że oswojenie z bronią, gdy trzeba będzie jej użyć, by się bronić, to dziś podstawa. Zachęca, aby nie udawać, że za naszą wschodnią granicą problemu nie ma, przywołując przy okazji słynną sentencję Benjamina Franklina: "Gdy dla tymczasowego bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności, nie będziemy mieli ani jednego, ani drugiego".

Pomoc w organizacji zajęć zapewnili instruktorzy z Boks Świętochłowice - "Naprzód Lipiny" oraz KRS TKKF TYTAN Świętochłowice. Daniel Beger ogłosił, że wkrótce będzie chciał swój projekt rozszerzyć i zaprosić do niego nie tylko urzędników, ale i mieszkańców Świętochłowic.