Próbował oszukać policjantów. Teraz posiedzi cztery lata

Alkohol pity w miejscu publicznym zawsze zwróci uwagę policjantów. Chyba zapomniał o tym 37-letni mężczyzna, który próbował oszukać mundurowych ze Świętochłowic podając fałszywe dane. Okazało się, że miał inne powody, niż pity wcześniej alkohol.

Świętochłowice zatrzymany

Podczas rutynowego patrolu na ul. Wyzwolenia w Świętochłowicach policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, którzy pili alkohol w zabronionym miejscu. To wykroczenie, więc postanowili ich wylegitymować.

Zapomniał jak się nazywa

Jak relacjonują mundurowi jeden z nich był wyraźnie zdenerwowany i miał problem z przypomnieniem sobie swoich danych. W końcu jakieś podał, ale policjanci – jak podkreślają w świętochłowickiej komendzie – zachowali czujność.

- Poinformowali mężczyznę, że wprowadzanie ich w błąd jest wykroczeniem zagrożonym wysoką grzywną. Wtedy 37-letni mężczyzna przypomniał sobie, jak się nazywa. Po sprawdzeniu go w policyjnych bazach danych wyszedł na jaw powód jego zachowania. Jak się okazało, wydano wobec niego sądowy nakaz doprowadzenia do aresztu w celu odbycia kary pozbawienia wolności – czytamy w komunikacie świętochłowickiej policji.

Mężczyzna to mieszkaniec Chorzowa. Została zatrzymany i trafił już za kraty, gdzie spędzi najbliższe 4 lata. Za picie alkoholu w miejscu niedozwolony też dostał mandat, podobnie jego kompan.

czytaj więcej:

Świętochłowice narkotyki i lewy tytoń

Narkotyki i lewe papierosy. Nielegalny biznes w Lipinach

Świętochłowice policja

Zatrzymano poszukiwanego czterema nakazami doprowadzenia

Świętochłowice zatrzymany

Narkotyki, wyrok sądu i próba skorumpowania policjantów

Świętochłowice Znalezione rowery 2

Szukasz swojego roweru? Może mają go w Świętochłowicach

Świętochłowice zatrzymany włamywacz

Włamanie i kradzież w Chropaczowie. Złodziej zatrzymany

Świętochłowice poszukiwani złodzieje

Poszukiwani złodzieje ze Świętochłowic

Policja kontrole

Wpadł, bo nie miał maseczki