Przebudowa ul. Łagiewnickiej w Świętochłowicach trwa. Kolejny etap oznacza nowe utrudnienia

W najbliższy poniedziałek, 27 czerwca, rozpocznie się kolejny etap przebudowy ul. Łagiewnickiej w Świętochłowicach. W związku z prowadzonymi pracami na drodze pojawią się utrudnienia.

UM Świętochłowice
Skrzyżowanie ul Łagiewnickiej z ul Bieszczadzką zamknięte

Umowę na przebudowę torowiska tramwajowego oraz pasa drogowego ulicy wylotowej prowadzącej do Bytomia spółka Tramwaje Śląskie SA i Świętochłowice podpisały z firmą Silesia Invest 6 września 2021 roku. Od tamtej pory trwają prace realizowane w ramach dwóch powiązanych zadań: „Przebudowa infrastruktury tramwajowej wzdłuż ul. Łagiewnickiej w Świętochłowicach” oraz „Przebudowa układu komunikacyjnego w ciągu ul. Łagiewnickiej w Świętochłowicach”.

- Inwestycja jest również pierwszym krokiem i zapowiedzią kolejnych działań zmierzających do zmiany charakteru i wizerunku dzielnicy Chropaczów – mówi prezydent Świętochłowic, Daniel Beger.

Prace związane z torowiskiem zakończyć się mają we wrześniu 2022 roku. Koniec prac z zakresu miejskiej inwestycji, obejmującej gruntowną przebudowę układu komunikacyjnego w ciągu ul. Łagiewnickiej wraz z odwodnieniem, oświetleniem i organizacją ruchu, planowany jest na wiosnę 2023 roku.

Kolejny etap prac i nowe utrudnienia

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy ul. Łagiewnickiej, od najbliższego poniedziałku, 27 czerwca, zamknięte zostanie skrzyżowanie ul. Łagiewnickiej z ul. Bieszczadzką. W czasie trwania prac dojazd do supermarketu ALDI możliwy będzie wjazdem tymczasowym od wschodniej części dzielnicy.

Autobusy będą przekierowane w ul. Górną , ul. Stawową , ul. Sudecką, ul. Bieszczadzką i ul. Chorzowską. Ruch zostanie przywrócony tylko, gdy będzie to możliwe, ale dokładna data nie jest znana.

czytaj więcej:

Staw Kalina w Świętochłowicach

Bomba ekologiczna w Świętochłowicach rozbrojona

Co z nowymi boiskami na Skałce Miały być gotowe ponad pół roku temu

Co z nowymi boiskami na Skałce? Miały być gotowe juz dawno!

Świętochłowice ul Katowicka

Rusza remont torowiska w centrum Świętochłowic

Miasto podpisało umowę z Drogopolem

DTŚ w Świętochłowicach do remontu. Nareszcie!

Lipiny wieczorka

Skatepark w Lipinach w zawieszeniu

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu