Przedszkolaki przeganiają koronawirusa. W świętochłowickich przedszkolach wystartowała akcja profilaktyczna pt. "Wirusoochrona"

Akcja informacyjno-edukacyjna pt. „Wirusoochrona” to kolejna odsłona profilaktycznych działań zaproponowanych przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. W Przedszkolu Miejskim nr 9 w Świętochłowicach dzieci dowiedziały się, jak ważna jest higiena osobista w zapobieganiu przenoszenia się wirusów.

Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 9 w Świętochłowicach wzięły udział w wojewódzkiej akcji informacyjno-edukacyjnej "Wirusochrona".

Jest to akcja o charakterze profilaktycznym wskazująca rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów (ze szczególnym zwróceniem uwagi na koronawirusa i grypę). Przeprowadzona została na podstawie o materiały przygotowane przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

Celem akcji jest:

- promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród najmłodszych uczniów w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy, w tym: budowanie i wyrabianie wśród dzieci potrzeby i nawyków dbania o higienę rąk, nauka prawidłowego mycia rąk;

- zwrócenie uwagi na rolę szczepień ochronnych jako najskuteczniejszej formy zapobiegania rozprzestrzenianiu się wielu chorób zakaźnych;

- zachęcenie dzieci do codziennej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania.

Zdj. Dzień Sportu w Przedszkolu Miejskim nr 9 w Świętochłowicach