Przedszkolaki przeganiają koronawirusa. W świętochłowickich przedszkolach wystartowała akcja profilaktyczna pt. "Wirusoochrona"

Akcja informacyjno-edukacyjna pt. „Wirusoochrona” to kolejna odsłona profilaktycznych działań zaproponowanych przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. W Przedszkolu Miejskim nr 9 w Świętochłowicach dzieci dowiedziały się, jak ważna jest higiena osobista w zapobieganiu przenoszenia się wirusów.

Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 9 w Świętochłowicach wzięły udział w wojewódzkiej akcji informacyjno-edukacyjnej "Wirusochrona".

Jest to akcja o charakterze profilaktycznym wskazująca rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów (ze szczególnym zwróceniem uwagi na koronawirusa i grypę). Przeprowadzona została na podstawie o materiały przygotowane przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

Celem akcji jest:

- promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród najmłodszych uczniów w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy, w tym: budowanie i wyrabianie wśród dzieci potrzeby i nawyków dbania o higienę rąk, nauka prawidłowego mycia rąk;

- zwrócenie uwagi na rolę szczepień ochronnych jako najskuteczniejszej formy zapobiegania rozprzestrzenianiu się wielu chorób zakaźnych;

- zachęcenie dzieci do codziennej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania.

Zdj. Dzień Sportu w Przedszkolu Miejskim nr 9 w Świętochłowicach

czytaj więcej:

Dziewczyna w masce

Gryporona - jednoczesne zakażenie grypą i koronawirusem

Świętochłowice dzielnicowi

Dzięki dzielnicowym kobiety z COVID-19 trafiły do szpitala

8721488587019 original

To już dziś - Światowy Dzień Rzucania Palenia

Szczepienie

UM w Świętochłowicach apeluje do mieszkańców o szczepienia

Loteria Szczepionkowa

Wskaźniki szczepień na Covid maleją. Czy poprawi je loteria?

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo