Przy chropaczowskim kościele będzie można się zaszczepić. 15 sierpnia pojawi się mobilny punkt szczepień

15 sierpnia w pobliżu kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej stanie mobilny punkt szczepień.

Parafia Chropaczów

Mobilne punkty szczepień zostaną wyznaczone w ponad 40 parafiach archidiecezji katowickiej. O pogłębioną refleksję „nad dobrodziejstwem, jakim jest wynalezienie szczepionek ratujących życie ludzkie”, zaapelował abp Wiktor Skworc w specjalnym komunikacie przesłanym do wiernych.

W naszym mieście taki punkt pojawi się przy chropaczowskiej parafii pw. Matki Bożej Róźańcowej. W miastach sąsiednich będą to parafie w Chorzowie (parafia św. Antoniego) i w Rudzie Śląskiej (Kochłowice, parafia Trójcy Przenajświętszej).

Metropolita katowicki – Wiktor Skworc – zaapelował do wiernych w specjalnym komunikacie. Był on odczytany podczas niedzielnych mszy w parafiach archidiecezji. Możemy w nim przeczytać:

Nawet jeśli decyzja o szczepieniu ma charakter dobrowolny, to powinna ona uwzględnić prawdę fundamentalną: ludzkie życie i zdrowie są cennymi darami udzielonymi człowiekowi przez Boga i powierzonymi jego roztropnej odpowiedzialności. Nie ulega też wątpliwości, że ten rodzaj wyboru należy zawsze odnosić do piątego przykazania Bożego, które stoi na straży ludzkiego życia, a także do odpowiedzialności za dobro wspólne. W dobie pandemii przybiera ono konkretne formy. Są nimi zarówno zdrowie i życie społeczeństwa, jak również prewencja zdrowotna, której celem jest uwolnienie społeczeństwa od rygorystycznych, nierzadko uciążliwych obostrzeń sanitarnych. Te ostatnie prowadzą wielu spośród nas do izolacji, osamotnienia, ograniczania praktyk religijnych, a także do zachwiania właściwego rozwoju ekonomiczno-gospodarczego naszej Ojczyzny. Mając na uwadze działania prozdrowotne, opinie medycznych autorytetów, a także dramatyczne świadectwa osób, które zmagały się w ostatnich miesiącach z koronawirusem, wspólnota naszego lokalnego Kościoła pozytywnie odpowiada na prośbę Wojewody Śląskiego i włącza się w akcję szczepień przeciw COVID-19. W ponad 40 parafiach naszej archidiecezji powstaną w niedzielę 15 sierpnia mobilne punkty szczepień. Skorzystajmy z tej okazji i przez przyjęcie szczepionki zadbajmy o własne zdrowie, a może nawet życie!”.

Korzystając ze szczepienia w punkcie mobilnym, do wyboru będą dwa rodzaje szczepionek – jednodawkowa firmy Johnson & Johnson oraz dwudawkowa Pfizer (drugą dawkę będzie można przyjąć w dowolnym innym punkcie). Podczas szczepienia wystarczy mieć ze sobą dowód osobisty.

Źródło: archidiecezjakatowicka.pl

czytaj więcej:

Konstytucja 3 Maja

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Świętochłowicach

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Atrium

Dziś najdziwniejsza niedziela handlowa....

Koscielna1

Nowy plac zabaw powstaje w Chropaczowie....

Lern

W Świętochłowicach powstało miejsce dla...