Ruszyła kolejna edycja Świętochłowickiego Budżetu Obywatelskiego

Najpierw projekty, później głosowanie. Rozpoczęła się kolejna edycja Świętochłowickiego Budżetu Obywatelskiego. Do dyspozycji mieszkańców jest blisko 1,9 mln zł.

Ruszyła kolejna edycja Świętochłowickiego Budżetu Obywatelskiego

Projekty do budżetu można składać do 30 czerwca 2023 r – w formie papierowej w kopercie z napisem „Budżet Obywatelski” złożonej w kancelarii Urzędu Miejskiego lub przesłanej na adres urzędu oraz w formie elektronicznej za pomocą wypełnionego formularza na stronie www.twoje.swietochlowice.pl.

Każdy mieszkaniec Świętochłowic może zgłosić maksymalnie dwa projekty (jeden inwestycyjny i jeden społeczny), a każdy z nich musi być poparty przez przynajmniej pięcioro mieszkańców miasta.

Świętochłowicki Budżet Obywatelski - 1 896 000 zł

Pula środków do podziału w Świętochłowickim Budżecie Obywatelskim 2024 wynosi 1 896 000 zł, w tym:

  • 1 516 800 zł na realizację projektów inwestycyjnych
  • 379 200 zł na realizację projektów społecznych

- Propozycje zadań do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego mogą dotyczyć zadań inwestycyjnych (wydatki inwestycyjne lub remontowe) oraz zadań społecznych (przedsięwzięcia, uroczystości, imprezy o charakterze kulturalnym, sportowym, społecznym). Kwota przeznaczona na realizację zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego zostanie podzielona na realizację zadań inwestycyjnych (80% kwoty) oraz zadań społecznych (20% kwoty) – tłumaczą urzędnicy.

Weryfikacja i opiniowanie zgłoszonych projektów będzie trwała od 3 lipca do 25 sierpnia. Lista projektów poddanych pod głosowanie ma zostać opublikowana 1 września, a samo głosowanie będzie przeprowadzone od 4 do 17 września. Listę zadań wybranych do realizacji mamy poznać 2 października 2023 r.

Otwarcie zjazdu z DTŚ

Może Cię zainteresować:

Uroczyste otwarcie nowego zjazdu z Drogowej Trasy Średnicowej w ul. Przemysłową

Autor: Aleksandra Szlęzak

02/06/2023

Klasówka powstańcza 2023 Konkurs Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach

Może Cię zainteresować:

Klasówka powstańcza 2023. Konkurs Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach

Autor: Redakcja NGS24

31/05/2023