Siatkarski turniej w Świętochłowicach

Po raz 27. odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Świętochłowice. W tym roku najlepsza okazała się drużyna Brudexu.

fot. UM w Świętochłowicach
Świętochłowice Turniej siatkówki

W siatkarskim turnieju, który została rozegrany w Szkole Podstawowej nr 2 w Świętochłowicach, wzięło udział 16 drużyn reprezentujących świętochłowickie firmy, stowarzyszenia czy grupy znajomych. Po czterech dniach eliminacji grupowych wyłoniono drużyny finalistów: Stowarzyszenia Klubu Abstynenta, Brudexu, NZOZ-u Biozonu Familii oraz Rodziców SP2 Cybernet, obrońców zeszłorocznego tytułu.

Brudex najlepszy na parkiecie

Rozgrywki zakończyły się w piątek, 18 listopada 2022 r. Zwyciężyła drużyna Brudexu, która w finale pokonała Stowarzyszenie Klubu Abstynenta. Trzecie miejsce wywalczyli Rodzice SP2 Cybernet. Najbardziej wartościowym graczem turnieju został Wojciech Ilnicki z drużyny Brudexu, a najlepszą spośród zawodniczek Katarzyna Słodczyk, grająca w ekipie Stowarzyszenia KA.

– Tegoroczny turniej był rozgrywany na niezwykle wysokim, sportowym poziomie, niektóre mecze nie ustępowały meczom II ligi. Tradycyjnie, meczom przyglądało się wielu kibiców, na parkiecie królowała sportowa, zdrowa rywalizacja, a zawodnicy cieszyli się z gry i możliwości zmierzenia swoich sił z innymi – podsumowuje Marek Reich, dyrektor SP2 i organizator turnieju cytowany na stronie Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach

Wszystkie mecze tradycyjnie sędziował świętochłowiczanian – Marcin Weiner, prezes Śląskiego Związku Piłki Siatkowej.

Świętochłowice Konkurs Kolęd i Pastorałek

Może Cię zainteresować:

Konkurs Kolęd i Pastorałek w Świętochłowicach. Można wysyłać zgłoszenia

Autor: Redakcja NGS24

16/11/2022

Świętochłowice Domki fińskie

Może Cię zainteresować:

Wyniki konsultacji w sprawie domków fińskich

Autor: Redakcja NGS24

18/11/2022