Śmiertelny wypadek motocyklisty na ulicy Bytomskiej w Świętochłowicach

W sobotę 23 kwietnia 2022 r. późnym wieczorem doszło do wypadku na ulicy Bytomskiej w Świętochłowicach. Kierujący motocyklem mężczyzna zginął na miejscu.

Wypadek, w którym śmierć na miejscu poniósł motocyklista, wydarzył się w sobotę 23 kwietnia późnym wieczorem w Świętochłowicach, na skrzyżowaniu ulic Bytomskiej i Stawowej.

Śmiertelny wypadek na ulicy Bytomskiej

Z relacji świadków wynika, że motocyklista jechał bardzo szybko ulicą Bytomską. Na skrzyżowaniu przy sklepie Dino zderzył się z impetem z samochodem marki BMW, prowadzonym przez kobietę.

- Tuż przed godz. 22 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące zderzenia pojazdu osobowego marki BMW z motocyklem marki Honda. Pomimo reanimacji 38-letni kierujący motocyklem zmarł na miejscu. Kierująca samochodem BMW oraz pasażerka motocykla, które miały obrażenia ciała, trafiły do szpitala - relacjonuje sierż. szt. Paulina Wierzbowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach.

Pasażerce motocykla pomocy udzieliła załoga karetki. Kierująca samochodem była zakleszczona w aucie, strażacy musieli wyciąć drzwi, by ją wydostać.

- Czynności w sprawie trwają. Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem chorzowskiej prokuratury - dodaje sierż. szt. Paulina Wierzbowska.

Świętochłowiczanie wskazują, że to skrzyżowanie jest bardzo niebezpieczne. Trudno z ulicy Stawowej włączyć się do ruchu w ulicę Bytomską. Postulują konieczność zamontowania tu świateł.

ZOBACZ TEŻ: