SP2 w Świętochłowicach walczy o sprzęt sportowy. Wystarczy przyjść na Stadion Śląski podczas wrześniowego memoriału

5 września odbędzie się Memoriał Kamili Skolimowskiej. To jedno z ważniejszych wydarzeń sportowych w kraju i na Śląsku. W czasie memoriału można także zdobyć sprzęt sportowy dla swojej szkoły lub klubu. O taką nagrodę chce powalczyć Szkoła Podstawowa nr 2 w Świętochłowicach.

LOTTO Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej – zaliczany do cyklu World Athletics Continental Tour Gold – odbędzie się na Stadionie Śląskim 5 września. Mityng organizowany jest od 2009 roku dla uczczenia pamięci najmłodszej polskiej mistrzyni olimpijskiej. To wielkie lekkoatletyczne święto dla kibiców, jak i sportowców.

W trakcie trwania imprezy można wygrać także sprzęt sportowy o wartości 5 tys. złotych. O pomoc w jego zdobyciu apeluje także Szkoła Podstawowa nr 2 w Świętochłowicach.

Aby pomóc uczniom i nauczycielom zdobyć sprzęt, wystarczy w najbliższą niedzielę, 5 września, przyjść na Stadion Śląski i kibicować medalistom olimpijskim w Memoriale Kamili Skolimowskiej. Warunkiem zdobycia nagrody jest zebranie co najmniej 300-osobowej grupy osób i podanie przy wejściu hasła: „SP 2 Świętochłowice”.

Szkoła Podstawowa nr 2 liczy na wsparcie:

"Zabierzcie swoich najbliższych, znajomych, sąsiadów, i dołączcie do nas! Każda osoba na wagę złota! Spotykamy się o godzinie 15:00, przy bramie nr 2. Przy wejściu każdy będzie musiał podać hasło „SP 2 Świętochłowice”. Prosimy o wsparcie i udostępnianie tej wiadomości” – czytamy w komunikacie na profilu szkoły.

Wrześniowy memoriał lekkoatletyczny to także świetna okazja, by zobaczyć naszych medalistów olimpijskich.