Specjalny tramwaj z Mikołajem przejedzie przez Świętochłowice. Sprawdź, kiedy

Pixabay
Mikołaj (zdjęcie ilustracyjne)

Szykuje się fajna atrakcja dla dzieci. Przez Świętochłowice przejedzie specjalny mikołajkowy tramwaj. Poznaj rozkład jazdy.

W poniedziałek 6 grudnia 2021 r. specjalny tramwaj typu N przejedzie przez 9 miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, w tym przez Katowice, a Mikołaj na przystankach będzie rozdawał prezenty.

Z pewnych źródeł wiemy, że w tym roku, po rocznej przerwie, Mikołaj znów na Śląsk i do Zagłębia przyjedzie tramwajem. Tym razem jednak mikołajowy tramwaj nie będzie zabierał pasażerów, lecz Mikołaj spotka się z mieszkańcami na tramwajowych przystankach – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Tramwaj z Mikołajem i Śnieżynką odwiedzi 9 miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii:

  1. Bytom,
  2. Świętochłowice,
  3. Chorzów,
  4. Katowice,
  5. Sosnowiec,
  6. Będzin,
  7. Dąbrowę Górniczą,
  8. Rudę Śląską,
  9. Zabrze

Kursować będzie od południa do wieczora.

Mikołaj nie zdradził dokładnego rozkładu jazdy, ale udało nam się poznać orientacyjne godziny odwiedzin na niektórych przystankach. Zapraszamy więc do sprawdzenia, gdzie można będzie spotkać ten wyjątkowy tramwaj i wypatrywania na przystankach historycznego wagonu typu N, wiozącego Mikołaja i Śnieżynkę – dodaje Andrzej Zowada.

Trasa mikołajowego tramwaju i rozkład

Bytom Stroszek Zajezdnia 12:28
Bytom pl. Sikorskiego 12:51
Bytom Łagiewniki Targowisko 13:02
Świętochłowice Osiedle Skałka 13:09
Świętochłowice Mijanka 13:17
Chorzów Rynek 13:27
Dąb Silesia City Center 13:42
Katowice Rynek 13:51
Katowice Dworzec PKP 13:53
Katowice pl. Wolności 13:54
Katowice Zawodzie Centrum Przesiadkowe 14:09
Sosnowiec Dworzec PKP 14:29
Sosnowiec Pogoń Akademiki 14:39
Będzin Zamek 14:49
Dąbrowa Górnicza Centrum 15:01
Dąbrowa Górnicza Reden I 15:04
Dąbrowa Górnicza Reden II 15:07
Dąbrowa Górnicza Centrum 15:10
Będzin Zamek 15:22
Sosnowiec Pogoń Akademiki 15:33
Sosnowiec Dworzec PKP 15:43
Katowice Zawodzie Zajezdnia 16:05
Katowice Zawodzie Zajezdnia 16:31
Katowice Dworzec PKP 16:45
Katowice Pl. Wolności 16:46
Katowice Załęże Dwór 16:55
Chorzów Batory Dworzec PKP 17:06
Świętochłowice Mijanka 17:11
Ruda Śląska Chebzie Pętla 17:44
Ruda Śląska Chebzie Pętla 17:53
Ruda Śląska Urząd Skarbowy 17:59
Zabrze Zaborze Wolności 18:04
Zabrze Zaborze Lompy 18:07
Zabrze pl. Wolności 18:15
Bytom pl. Sikorskiego 19:04
Bytom Stroszek Zajezdnia 19:30

czytaj więcej:

Górski Raj

Organizacja imprezy integracyjnej? Górski Raj zaprasza!

Zamek Krasiczyn

Zamek w Krasiczynie. Perła renesansu w Polsce zaprasza!

Kasztel w Szymbarku Foto Natalia Pacana Roman

Piękne krajobrazy, majestatyczne góry - karpating zaprasza!

Zdjęcie Główne

Jura Krakowsko-Częstochowska - atrakcje dla każdego

Zdjęcie Główne

Mistrzostwa Świata w narciarstwie wodnym już w ten weekend!

Zdjęcie Główne

Rejs po wielkich jeziorach mazurskich z Żeglugą Mazurską!

Beeb 607976346 e1536090514893

Dzień Miodu w Skansenie już w tę niedzielę. Wybierz się!