Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świętochłowicach rozpoczęła sezon grzewczy

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świętochłowicach informuje, że od dnia 19.09.2022r. rozpoczyna się sezon grzewczy na naszych zasobach... - takie ogłoszenia pojawiły się w przestrzeni wspólnej bloków podlegających pod spółdzielnię. Mimo pisemnej deklaracji, ciepło nie dotarło jeszcze do wszystkich mieszkańców.

Dostawcą centralnego ogrzewania do budynków należących do SM w Świętochłowicach jest Tauron. Zgodnie z zawartą umową, sezon grzewczy rozpoczął się w poniedziałek (19 września). W części zasobów upragnione ciepło dotarło do kaloryferów w terminie. Taka sytuacja dotyczy m.in. zasobów w Piaśnikach. Przyłączenie konkretnych nitek ciepłowniczych do wszystkich budynków znajdujących się pod opieką spółdzielni wymaga jednak skontrolowania instalacji.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Administrację Osiedla "Śródmieście", w części budynków w centrum miasta kaloryfery pozostają zimne. Tak jest m.in. w siedzibie dyrekcji SM w Świętochłowicach przy ul. Wodnej, a także w sąsiednich budynkach. Powodem jest usterka wykryta przez Tauron. Obecnie sytuacja jest rozwiązywana, a zgodnie z deklaracją pracowników SM - ciepło ma dotrzeć do pozostałych lokatorów jeszcze we wtorek, 20 września.

W przypadku wystąpienia awarii, zalecany jest kontakt z przedstawicielami administracji. Brak dostawy ciepła lub inne usterki związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem centralnego ogrzewania można zgłaszać pod nr. 32 245 51 77 w godzinach pracy SM w Świętochłowicach, oraz pod nr. dyżurującym popołudniami - 32 245 40 86.