Sportowa przerwa w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 10 w Świętochłowicach. Uczniowie dbają o swoją sprawność fizyczną

13 września w SPS nr 10 w Świętochłowicach upłynął pod znakiem aktywności fizycznej. Z inicjatywy Fundacji „Zwalcz nudę” w placówce podczas przerwy zorganizowano szereg aktywności ruchowych dla uczniów.

Niecodzienną przerwę międzylekcyjną zorganizowano w jednej ze świętochłowickich szkół. Uczniowie podczas przerwy wykorzystali ją na aktywności sportowej i wybrali taką, którą najbardziej lubią.

Narodowy Dzień Sportu obchodzony jest corocznie 11 września z inicjatywy Fundacji "Zwalcz Nudę". Celem akcji jest promowanie aktywności, zdrowego trybu życia, sportu i różnych dyscyplin sportowych szczególnie wśród dzieci i młodzieży. W Szkole Podstawowej Specjalnej nr 10 w Świętochłowicach szczególne miejsce zajmuje aktywność fizyczna, która pozytywnie wpływa nie tylko na witalność i kondycję ruchową, ale również na psychikę, pomagając się odstresować dzieciom. 13 września w placówce zorganizowana została sportowa przerwa, podczas której każdy uczeń znalazł odpowiednie dla siebie zajęcie. Zarówno młodsze dzieci, jak i starsza młodzież aktywnie spędzali ten czas, grając w gry zespołowe indywidualne lub korzystali ze szkolnej siłowni.

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Świętochłowice zatrzymany

Próbował oszukać policjantów. Teraz posiedzi cztery lata

Świętochłowice Lipiny

Mieszkania bez sanitariatów. Co z inwestycją w Lipinach?

Pożar magazynu opon

Pożar magazynu opon

Świętochłowice Centrum

Kolejne budynki zostaną przyłączone do sieci ciepłowniczej