Świętochłowice mają nową wiceprezydentkę. Kolejna polityczna wolta prezydenta Begera

Kolejna polityczna wolta prezydenta Świętochłowic, Daniela Begera. Poinformował w mediach społecznościowych, że jego zastępczynią od poniedziałku, 13 listopada 2023 r., będzie Aleksandra Poloczek. Wcześniej na tym stanowisku była Sonia Kwaśny reprezentująca lokalne stowarzyszenie Ruch Ślązaków, później Adam Trzebinczyk z Prawa i Sprawiedliwości, a teraz… Trzecia Droga.

fot. FB/Daniel Beger - Prezydent Świętochłowic
Kolejna polityczna wolta prezydenta Daniela Begera

Aleksandra Poloczek, która będzie II zastępcą prezydenta Świętochłowic, znana jest przede wszystkim w… Rudzie Śląskiej. Tam do 8 listopada 2023 r. była dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W wyborach na prezydenta tego miasta poparła Krzysztofa Mejera, który przegrał z Michałem Pierończykiem i chyba nie było jej tam zbyt wygodnie.

Wystartowała w wyborach do Sejmu z listy Trzeciej Drogi i zdobyła ponad 16 tys. głosów, ale do Sejmu się nie dostała. Podobno szykuje się do wyborów samorządowych w przyszłym roku w Rudzie Śląskiej, ale do tego czasu coś trzeba robić. Znalazła się dla niej praca w Świętochłowicach. Od poniedziałku, 13 listopada 2023 r., będzie pełnić w tym mieście funkcję zastępcy prezydenta.

- To świetna specjalistka, zapalona społeczniczka, a przede wszystkim dobry człowiek, który chce służyć naszemu miastu swoją energią, wiedzą i doświadczeniem – napisał w mediach społecznościowych prezydent Świętochłowic, Daniel Beger.

Prezydent Beger znów zmienił front. Teraz czas na Trzecią Drogę

Dla portalu RUDZIANIN.PL Aleksandra Poloczek powiedziała, że cieszy się z zaufania, którym została obdarzona i z tego, że w Świętochłowicach może wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie.

- To dla mnie wielka szansa na to, by znowu, na płaszczyźnie zawodowej, czuć się potrzebna i doceniona. Każdy pracujący tego potrzebuje – zaznaczyła.

Pytanie jak długo będzie potrzebna w Świętochłowicach. Bardzo szybko z funkcji zastępcy prezydenta Daniela Begera została odwołana Sonia Kwaśny, reprezentująca lokalne stowarzyszenie Ruch Ślązaków. Nieco dłużej na stanowisku utrzymał się Adam Trzebinczyk z Prawa i Sprawiedliwości. Po wyborach parlamentarnych prezydent Beger znów zmienił front i postawił na Trzecią Drogę, choć do niedawna był szefem wojewódzkich struktur „Bezpartyjnych Samorządowców”, organizacji kojarzonej z Prawem i Sprawiedliwością.

Spotkania prezydenta Świętochłowic z mieszkańcami

Może Cię zainteresować:

Spotkania prezydenta Świętochłowic z mieszkańcami. Daniel Beger będzie w każdej z dzielnic

Autor: Redakcja NGS24

07/11/2023

Wojewódzkie Obchody Święta Niepodległości na Stadionie Śląskim 6

Może Cię zainteresować:

Wojewódzkie Obchody Święta Niepodległości na Stadionie Śląskim

Autor: Reklama

03/11/2023