Świętochłowice numerem 1 w rankingu Healthy Cities. Urząd otrzyma datki na realizację "Zielonego Budżetu"

Miasto Świętochłowice zwyciężyło w rankingu "Healthy Cities". Wyzwanie "Sześciu tysięcy kroków" podjęli mieszkańcy, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu otrzymają "zielony budżet" na proekologiczne działania w mieście.

Rafał Zduńczyk UM
Zielone Świętochłowice

Świętochłowiczanie wygrali konkurs Healthy Cities

Świętochłowice zwyciężyły w rankingu organizowanym przez LUX MED, zdobywając pierwsze miejsce z 66. miast uczestniczących w rywalizacji. Dzięki ubiegłorocznemu sukcesowi mieszkańcy byli jeszcze bardziej zdeterminowani w swoich działaniach.

- W ubiegłym roku otrzymaliśmy 30 tys. zł – środki te przeznaczone zostały m.in. na pola lawendowe, domki dla ptaków i owadów czy kosz na nakrętki. W tym roku także dzięki środkom finansowym wygranym w konkursie aktywni uczestnicy zdecydują, co i gdzie zostanie wykonane - poinformował świętochłowicki magistrat.

Przypomnijmy, że wyzwanie wystartowało 1 czerwca, kroki naliczane były do końca czerwca. Grupa LUX MED w zwycięskim mieście przeprowadzi warsztaty „Umiem Pomóc”. Ich celem będzie edukacja dzieci i młodzieży w zakresie zasad pierwszej pomocy.

Nagroda KŚ

Może Cię zainteresować:

Gala „Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości” - Koleje Śląskie otrzymały wyróżnienie!

Autor: Reklama

23/06/2023