Świętochłowice zwyciężyły w wyzwaniu Healthy Cities

Zakończyło się wyzwanie Healthy Cities, czyli projekt grupy Lux Med promujący aktywność fizyczną. Wystarczyło chodzić lub biegać. W czerwcu mieszkańcy Świętochłowic byli w tym najlepsi.

fot. pixabay.com
Bieganie

Wyzwanie Healthy Cities trwało do 1 do 31 czerwca 2022 r. Wzięli w nim udział mieszkańcy 66 miast na prawach powiatu z całej Polski, w tym ze Świętochłowic. Wystarczyło pobrać aplikację Healthy Cities, wybrać tam odpowiedni zespół i zbierać kroki.

Zielony Budżet dla Świętochłowic

Najwięcej kroków w ciągu miesiąca zrobili świętochłowiczanie i wygrali rywalizację. Na podium znalazły się także Świnoujście i Ostrołęka. Te trzy miasta zostaną nagrodzone Zielonym Budżetem. Łącznie to 60 tys. na dofinansowanie inicjatyw z zakresu ekologii, ochrony środowiska lub zdrowego stylu życia.

W czerwcowym wyzwaniu wzięło także udział blisko 8 tys. pracowników ze 100 zgłoszonych firm. Najlepsze były firmy Elsat, ZEC Service, Societe Generale, które jesienią posadzą 9 ha lasów przy współpracy z Lasami Państwowymi. Łącznie wszyscy uczestnicy wyzwania Healthy Cities zrobili 1,5 mld kroków, co oznacza, że w ciągu miesiąca przeszli 1 mln km, czyli 27 razy okrążyli Ziemię.

Celem akcji jest zmobilizowanie jak największej liczby osób do aktywności fizycznej i regularnego robienia 6000 kroków dziennie. To minimum, które według Światowej Organizacji Zdrowia zapewnia dobrą kondycję zdrowotną.

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Świętochłowicki Piknik Zawodowca

Świętochłowicki Piknik Zawodowca

Zatrzymano młodych bandytów ze Świętochłowic

Zatrzymano młodych bandytów ze Świętochłowic

SMA Iga

Trwa zbiórka Łukasza Litewki dla 4-letniej Igi z SMA

Dziecko

Najczęściej nadawane imiona w Świętochłowicach w 2022 r.