Świętochłowicki październik dla seniora. Zobacz, jakie atrakcje czekają jeszcze na uczestników

Mieszkańcy Świętochłowic, którzy cieszą się już zasłużoną emeryturą, z pewnością nie zaznali w tym miesiącu nudy. Nordic Walking, występ artystyczny, spacer literacki, a nawet potańcówka to tylko część przygotowanych atrakcji.

UM Świętochłowice/ Rafał Zduńczyk
Świętochłowice dla seniora

Październik dla seniora w Świętochłowicach

Już od początku miesiąca starsi mieszkańcy mogli wziąć udział w wielu wydarzeniach zaplanowanych specjalnie z myślą o nich. 1 października, w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Seniora, odbyło się sporo ciekawych inicjatyw. Jedną z nich był "Międzypokoleniowy Nordic Walking", w którym udział mogły wziąć całe rodziny. Na miłośników rękodzieła czekały z kolei warsztaty plastyczne i cukiernicze. Wieczorem w Centrum Kultury Śląskiej odbyła się z kolei część rozrywkowa: występ kabaretu oraz potańcówka.

Kolejny tydzień przyniósł też kolejne ciekawe propozycje. 5 października odbył się spacer literacki śladami bohaterów książki "Ogrody na popiołach". W wydarzeniu uczestniczyła także autorka Sabina Waszut. Gości na Dzień Otwarty zaprosił również Dzienny Dom Senior+, gdzie odbyły się warsztaty z decoupage.

Co jeszcze przed nami?

We wtorkowe i piątkowe poranki w Miejskim Domu Kultury odbywają się zajęcia z jogi. Ćwiczenia dopasowane są do możliwości seniorów. Zapisać się można dzwoniąc pod numerem telefonu: (32) 349 18 36.

12 października będzie mieć miejsce Inauguracja XII Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Z tej okazji w Centrum Kultury Śląskiej odbędzie się wieczór artystyczny. Zgromadzeni zobaczą spektakl "U cioci na imieninach" oraz występ zespołu UTW z Radomska.