Świętochłowickie spółki zajmą się odpadami z Rudy Śląskiej?

Władze Świętochłowic i Rudy Śląskiej podpisały w czwartek, 15 grudnia 2022 r., list intencyjny w sprawie gospodarki odpadami komunalnymi. W sąsiednim mieście zastanawiają się czy powierzyć świętochłowickim spółko komunalnym odbiór i zagospodarowanie śmieci.

fot. UM w Świętochłowicach
Świętochłowice Ruda Śląska List intencyjny

Na razie jest pomysł. Teraz oba samorządy – Świętochłowic i Rudy Śląskiej – będą weryfikować jego założenia. Chodzi o to, by odbiorem i zagospodarowaniem śmieci z Rudy Ślaskiej zajmowały się świętochłowickie spółki komunalne - Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych.

- Organizacja systemu zagospodarowania odpadów w mieście to temat trudny i stawiający przed nami wiele wyzwań. Dlatego rozważamy różne podejścia do tej kwestii, szukając optymalnego rozwiązania. Czy takim byłoby zlecenie tego zadania w trybie “in house” świętochłowickiemu przedsiębiorstwu? Na to pytanie odpowie analiza, którą przeprowadzimy wspólnie z miastem Świętochłowice – mówi Michał Pierończyk, prezydent Ruda Śląskiej (za swietochlowice.pl)

Prezydent Świętochłowic – cytowany przez stronę Urzędu Miejskiego - podkreśla, że świętochłowickie spółki zajmujące się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych dynamicznie się rozwijają. - Podpisany dziś dokument pokazuje, że przedsiębiorstwa komunalne, o ile są dobrze zarządzane, mogą stanowić konkurencję dla innych podmiotów rynkowych – stwierdził Daniel Beger.

Świętochłowice Urząd Miejski

Może Cię zainteresować:

Podwyżki dla urzędników ze Świętochłowic. Wyższe wynarodzenia już w grudniu

Autor: Redakcja NGS24

13/12/2022

Kran woda

Może Cię zainteresować:

MPGL Świętochłowice: W weekendy i święta wody nie będzie

Autor: Redakcja NGS24

06/12/2022