Świętochłowiczanin mistrzem świata w zimowym pływaniu

Mieszkaniec Świętochłowic, Marcin Szarpak, został mistrzem świata w zimowym pływaniu. Ustanowił rekord świata na dystansie 1 km i przywiózł z zawodów w Głogowie siedem złotych medali.

fot. WOPR Świętochłowice
Marcin Szarpak mistrz świata w zimowym pływaniu

W miniony weekend, 4-6 lutego 2022 r., w Głogowie odbyły się IV Mistrzostwa Świata w Zimowym Pływaniu zorganizowane przez International Ice Swimming Association (IISA). Zawody odbywały się w Odrze przy głogowskiej marinie, a temperatura wody wynosiła około 3 °C. Wzięło w nich udział 300 zawodników z 27 krajów.

Marcin Szarpak ze Świętochłowic mistrzem świata w zimowym pływaniu

Najlepszy był Marcin Szarpak ze Świętochłowic. Został mistrzem świata i ustanowił rekord świata na dystansie 1 km z czasem 11:48:10. Zwyciężył także na 500 m (czas – 05:38:97) oraz 250 m (czas – 02:45:77). W trakcie zawodów zdobył w sumie 7 złotych medali i wygrał indywidualnie całe mistrzostwa. Mistrz świata rozpoczynał pływanie w Dziecięcej Sekcji Ratownictwa Wodnego „Wesołe foczki” przy drużynie WOPR Świętochłowice. Obecnie jest zawodnikiem katowickiego klubu Silesia Winter Swimming.

Z mistrzostw w Głogowie 5 medali (2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe) przywieźli także zawodnicy Sekcji Morsowania i Lodowego Pływania TERMOKLINA przy Drużynie WOPR Świętochłowice. We wtorek, 8 lutego 2022 r, o godz. 19.00 na kąpielisku Skałka w Świętochłowicach obędzie się spotkanie z mistrzami świata w zimowym pływaniu.