Świętochłowiczanin mistrzem świata w zimowym pływaniu

Mieszkaniec Świętochłowic, Marcin Szarpak, został mistrzem świata w zimowym pływaniu. Ustanowił rekord świata na dystansie 1 km i przywiózł z zawodów w Głogowie siedem złotych medali.

fot. WOPR Świętochłowice
Marcin Szarpak mistrz świata w zimowym pływaniu

W miniony weekend, 4-6 lutego 2022 r., w Głogowie odbyły się IV Mistrzostwa Świata w Zimowym Pływaniu zorganizowane przez International Ice Swimming Association (IISA). Zawody odbywały się w Odrze przy głogowskiej marinie, a temperatura wody wynosiła około 3 °C. Wzięło w nich udział 300 zawodników z 27 krajów.

Marcin Szarpak ze Świętochłowic mistrzem świata w zimowym pływaniu

Najlepszy był Marcin Szarpak ze Świętochłowic. Został mistrzem świata i ustanowił rekord świata na dystansie 1 km z czasem 11:48:10. Zwyciężył także na 500 m (czas – 05:38:97) oraz 250 m (czas – 02:45:77). W trakcie zawodów zdobył w sumie 7 złotych medali i wygrał indywidualnie całe mistrzostwa. Mistrz świata rozpoczynał pływanie w Dziecięcej Sekcji Ratownictwa Wodnego „Wesołe foczki” przy drużynie WOPR Świętochłowice. Obecnie jest zawodnikiem katowickiego klubu Silesia Winter Swimming.

Z mistrzostw w Głogowie 5 medali (2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe) przywieźli także zawodnicy Sekcji Morsowania i Lodowego Pływania TERMOKLINA przy Drużynie WOPR Świętochłowice. We wtorek, 8 lutego 2022 r, o godz. 19.00 na kąpielisku Skałka w Świętochłowicach obędzie się spotkanie z mistrzami świata w zimowym pływaniu.

czytaj więcej:

Żużel wraca na Skałkę Na torze zamontowano dmuchane bandy

Żużel wraca na Skałkę. Na torze zamontowano dmuchane bandy

Mistrzowie ze Świętochłowic Sukces UKS Taekwon Do

Mistrzowie ze Świętochłowic. Sukces UKS Taekwon-Do

Policjant ze Świętochłowic mistrzem Polski w muya thai

Policjant ze Świętochłowic mistrzem Polski w muay thai

Śląsk Świętochłowice

Dotacje dla klubów sportowych ze Świętochłowic

Świętochłowice Turniej siatkówki

Siatkarski turniej w Świętochłowicach

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Basen kryty Świętochłowice

Basen kryty w Świętochłowicach znów będzie otwarty