Szkolne przerwy nie muszą być nudne! „Roztańczona przerwa fitness” w Szkole Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach

Europejski Tydzień Sportu SP1 1

W świętochłowickich szkołach trwają obchody Europejskiego Tygodnia Sportu, to świetna okazja, by podczas przerw międzylekcyjnych poruszać się i rozgrzać mięśnie. W Szkole Podstawowej nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Świętochłowicach w czasie dużej przerwy odbyły się zajęcia fitness. Był taniec i dobra zabawa.

Kolejne szkoły w Świętochłowicach dołączają do świętowania Europejskiego Tygodnia Sportu. Akcja łączy się także z zajęciami pt. „Aktywna przerwa”. Oznacza to, że podczas przerw między lekcjami uczniowie mają możliwość spędzić czas na świeżym powietrzu, tańczyć czy chociażby uczestniczyć w różnych propozycjach sportowych zaproponowanych przez nauczycieli. Takie spędzanie przerw to także okazja, by odetchnąć przed kolejnymi lekcjami i rozgrzać organizm po dość długiej nauce zdalnej.

Tak swoją długą przerwę spożytkowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej. Na sali gimnastycznej zorganizowane zostały zajęcia fitness. Uczestniczyli w nich wszyscy uczniowie zgodnie z zaproponowaną kolejnością. Jutro tańczyć będą uczniowie klas VII, a w piątek VIII.

Sportowe aktywności spodobały się uczniom i chętnie biorą w nich udział, kto wie, może zagoszczą w świętochłowickich placówkach na dłużej. 

Europejski Tydzień Sportu SP1 1

czytaj więcej:

Strop okrzei 5

Pod ich mieszkaniem w Lipinach zawalił się piwniczny strop

Świętochłowice ul Katowicka tramwaj

Rząd wycofał się z jednego z covidowych obostrzeń

Sejmik tej kadencji, obecny zarząd, powinien wyznaczyć datę odejścia od spalania węgla w sektorze komunalnym - mówił Chełstowski

Zakaz ogrzewania domów węglem od 2028 roku?

Zdjęcie Główne

Botaniczna Park – osiedle inne niż wszystkie

Nowe boisko SPS10 Świętochłowice 1

Wyremontowane boisko przy SPS 10 już działa!

Ogród przy SP10 Świętochłowice 2

Przy SP10 w Świętochłowicach powstanie zielony ogród

Warsztaty z szycia CIS

W Centrum Integracji Społecznej dzieci szyją i projektują