Szkolne przerwy nie muszą być nudne! „Roztańczona przerwa fitness” w Szkole Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach

W świętochłowickich szkołach trwają obchody Europejskiego Tygodnia Sportu, to świetna okazja, by podczas przerw międzylekcyjnych poruszać się i rozgrzać mięśnie. W Szkole Podstawowej nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Świętochłowicach w czasie dużej przerwy odbyły się zajęcia fitness. Był taniec i dobra zabawa.

Kolejne szkoły w Świętochłowicach dołączają do świętowania Europejskiego Tygodnia Sportu. Akcja łączy się także z zajęciami pt. „Aktywna przerwa”. Oznacza to, że podczas przerw między lekcjami uczniowie mają możliwość spędzić czas na świeżym powietrzu, tańczyć czy chociażby uczestniczyć w różnych propozycjach sportowych zaproponowanych przez nauczycieli. Takie spędzanie przerw to także okazja, by odetchnąć przed kolejnymi lekcjami i rozgrzać organizm po dość długiej nauce zdalnej.

Tak swoją długą przerwę spożytkowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej. Na sali gimnastycznej zorganizowane zostały zajęcia fitness. Uczestniczyli w nich wszyscy uczniowie zgodnie z zaproponowaną kolejnością. Jutro tańczyć będą uczniowie klas VII, a w piątek VIII.

Sportowe aktywności spodobały się uczniom i chętnie biorą w nich udział, kto wie, może zagoszczą w świętochłowickich placówkach na dłużej.

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Maseczka

Od soboty wszędzie w maseczkach! Cały kraj...

Grzyby

Bezpiecznie na grzyby

Wakacje

Co mieszkańcy Świętochłowic robią na wakacjach?

Mrn szczes

W Świętochłowicach odbędzie się turniej FIFA 2020