Szpital w Piaśnikach wraca do walki z koronawirusem. Wkrótce ruszy przebudowa

Większość z nas prawdopodobnie zapomniała już o pandemii COVID-19. Koronawirus może jednak w każdej chwili ponownie zaatakować. Szpital Powiatowy w Świętochłowicach w ostatnich dwóch latach pełnił już funkcję tzw. szpitala covidowego. Teraz placówka przygotowuje się do przebudowy, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów.

fot. FB/ZOZ Świętochłowice
Anita Przytocka ZOZ Świętochłowice

- Do końca roku Izbę Przyjęć w Zespole Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach sp. z o.o. czeka prawdziwa rewolucja. W dniu dzisiejszym (4 lipca - red.) prezes zarządu Anita Przytocka podpisała umowę na dofinansowanie projektu „Modernizacja infrastruktury w zakresie przeciwdziałania, rozpowszechniania się, zapobiegania i zwalczania Covid -19”. Środki, w kwocie 2,2 mln zł pochodzą z funduszu Ministerstwa Zdrowia. Inwestycja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów korzystających ze świadczeń, w tym również pacjentów covidowych – czytamy w najnowszym wpisie na społecznościowym profilu szpitala.

Będą izolowane miejsca dla pacjentów zakaźnych

Według podanych tam informacji modernizacja przewiduje m.in. zmianę wejścia głównego do budynku Izby Przyjęć, prace remontowe wind z podziałem na pacjentów z COVID-19 oraz dla pozostałych osób.

Planowane jest także oddzielenie Poradni Medycyny Rodzinnej oraz Poradni Specjalistycznych od Izby Przyjęć oraz utworzenie miejsc izolowanych z pełnym węzłem sanitarnym dla pacjentów zakaźnych.

Przebudowa ma być realizowana w taki sposób, aby prace nie wpłynęły na zakłócenia realizowanych świadczeń. Pacjenci mają być na bieżąco informowani o zmianach i zakresie robót.