To był świetny obóz! Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Świętochłowicach trenowali nad Bałtykiem

Sierpniowy obóz sportowy uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Świętochłowicach to była niezapomniana przygoda. Był czas na treningi, ale i odpoczynek. Młodzi świętochłowiczanie w Jarosławcu spędzili 10 dni.

Uczniowie świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2 i jednocześnie zawodnicy UKS Dwójka Świętochłowice wrócili z obozu sportowego, który odbył się w nadmorskim Jarosławcu. Młodzi świętochłowiczanie spędzili 10 dni nad Bałtykiem, wypoczywając, trenując i świetnie się bawiąc. W programie obozu, oprócz codziennych treningów siatkarskich, znalazło się plażowanie i morskie kąpiele, gry i zabawy na plaży, wizyta w Muzeum Bursztynu i w Galerii Rybackiej, wspinaczka na latarnię morską oraz odwiedziny w papugarni, motylarni i parku linowym. Świętochłowiccy uczniowie wzięli także udział w warsztatach ratownictwa wodnego, szermierki i akrobatyki. Dla wielu z nich był to pierwszy obóz sportowy w życiu i wielka lekcja samodzielności.

Bardzo podobała mi się wizyta w Galerii Rybackiej w Jezierzanach, dużo dowiedzieliśmy się o pracy rybaka. Długo będę wspominał zachody słońca na plaży czy nocne obserwacje spadających gwiazd. Bardzo się cieszę, że wziąłem udział w obozie, tym bardziej że byłem pierwszy raz nad polskim morzem – wspomina Mateusz Węglarczyk, uczeń klasy sportowej.

Dla uczennicy Kasi Luranc najpiękniejszym wspomnieniem pozostanie widok ze szczytu latarni morskiej w Jarosławcu i wizyta w Muzeum Bursztynu.

Zachody słońca i spadające gwiazdy też zrobiły na mnie wrażenie – relacjonuje Kasia.

Zabawa w motylarni i papugarni była świetna, bardzo podobały mi się też zajęcia taneczne, które mieliśmy wspólnie z uczestnikami innych obozów – podsumowuje Julia Piłot.

Każdy z uczniów przywiózł niezapomniane wspomnienia. Wszystkie obozowe aktywności można było obserwować poprzez facebookową stronę Szkoły Podstawowej nr 2.

Obóz uważam za niezwykle udany, nasi uczniowie spisali się doskonale, zdobywając nowe doświadczenia, zarówno sportowe, jak i życiowe. Obóz to przykład na dobrą współpracę z nowopowstałym w szkole Uczniowskim Klubem Sportowym Dwójka Świętochłowice, z pewnością będziemy chcieli organizować kolejne obozy dla naszych uczniów i zawodników – podsumował wakacyjny wyjazd dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2, Marek Reich.

Uczniowie SP2 wrócili bezpiecznie z wakacyjnego wypoczynku, w ich pamięci pozostaną wspaniałe wspomnienia. Pozostaje znów odliczać czas do wakacji, tymczasem został jeszcze tydzień odpoczynku przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym.

Poniżej zapraszamy na fotorelację z wakacyjnego wyjazdu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2.