Topowe inwestycje mieszkaniowe na Śląsku. Nowe, wygodne i ekologiczne mieszkania. Sprawdź te propozycje

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem mieszkania na Śląsku, trafiłeś w dobre miejsce. Proponujemy 10 ciekawych nowych inwestycji mieszkaniowych. To osiedla w Katowicach, Gliwicach, Tychach, Bytomiu, Tarnowskich Górach i Siemianowicach Śląskich, oferujące mieszkania od kawalerek po prestiżowe penthouse'y. Zobaczcie, gdzie można wygodnie zamieszkać w miastach naszego regionu.

Inwestycje mieszkaniowe slask

Kameralne osiedle Area Park w zielonych Gliwicach

Area Park, Gliwice
Area Park, Gliwice

Dostęp do zielonych terenów rekreacyjnych jednym z kluczowych aspektów, na jaki zwracają uwagę osoby poszukujące mieszkania. A jakie miasto na Śląsku może pochwalić się 168 ha parków, zieleńców i skwerów oraz 200 ha lasem komunalnym? Oczywiście Gliwice. To zielone miasto Śląska przyciąga swoim urokiem i zachęca do zamieszkania. Dzięki Arenie Gliwice to także miejsce rozrywki i największych eventów w Polsce.

Właśnie tam, przy ul. Dolnej powstaje kameralne osiedle Area Park. Ceny mieszkań rozpoczynają się już od 7200 zł/m²

Area Park to kameralna inwestycja realizowana w atrakcyjnej części Gliwic. To propozycja kierowana do ludzi, którzy poszukują spokojnego miejsca do życia, nie rezygnując z udogodnień, jakie oferuje centrum miasta, zlokalizowane zaledwie 3 km od inwestycji.

Największe zalety osiedla Area Park?

 • Niższy czynsz dzięki panelom fotowoltaicznym
 • Możliwość instalacji ładowarki do samochodu elektrycznego
 • Prywatne ogródki do 120 m²
 • 350 m od szkoły podstawowej
 • 50 m do przystanku autobusowego
 • 1 min od DTŚ

Blisko Areny Gliwice i Politechniki Śląskiej
Ulica Kujawska, do której bezpośrednio przylega ul. Dolna, zapewni szybki dojazd do ścisłego centrum Gliwic w zaledwie 7-8 minut. Dla niezmotoryzowanych, dużym udogodnieniem jest przystanek autobusowy znajdujący się w sąsiedztwie inwestycji. Ze względu na lokalizację w pobliżu Areny Gliwice oraz Politechniki Śląskiej jest to także dobry wybór dla inwestorów szukających mieszkania pod wynajem.

102 nowe mieszkania
Budowa I etapu już się rozpoczęła. W ofercie znalazło się 36 mieszkań. Najwięcej będzie mieszkań 2 i 3-pokojowych, choć zainteresowani większymi mieszkaniami 4-pokojowymi również znajdą coś dla siebie.

Strona inwestycji: www.activ-investment.eu

Apartamenty Mikołowska w Gliwicach. Wygodne życie w sercu miasta

Apartamenty Mikołowska, Gliwice
Apartamenty Mikołowska, Gliwice

Apartamenty Mikołowska, inwestycja powstająca w centrum Gliwic, osiągnęła stan surowy otwarty. Ponad połowa dostępnych mieszkań została już sprzedana. W ofercie pozostały średnie i duże mieszkania.

Projekt inwestycji Apartamenty Mikołowska doskonale wpisuje się w architekturę otoczenia. Efekty prac budowlanych widoczne są już z daleka, deweloper Acatom zakończył bowiem prace na ostatniej szóstej kondygnacji i kontynuuje montaż okien oraz prace przy elewacji. Ruch na budowie w centrum Gliwic przyciąga do inwestycji Apartamenty Mikołowska wielu zainteresowanych klientów. Ponad połowa mieszkań i wszystkie lokale użytkowe dostępne w inwestycji zostały już sprzedane.

Położenie inwestycji w samym sercu miasta i liczne punkty usługowe w pobliżu sprawią, że mieszkańcy większość potrzeb codziennego życia będą mogli załatwić w najbliższej okolicy. Tak zorganizowana codzienność nie będzie wymagała ciągłego używania samochodu, a do nieco dalej położonych punktów będzie można się dostać na rowerze. W częściach wspólnych inwestycji przewidziano pomieszczenia przeznaczone do przechowywania rowerów.

W ofercie zostało jeszcze 65 mieszkań, o powierzchni od 35 m2 do 95,97 m2 z tarasami, ogródkami lub balkonami w zależności od kondygnacji. Dla wygody mieszkańców zaprojektowano również zewnętrzne i podziemne miejsca postojowe. W przestrzeni między ulicami Mikołowską a Wrocławską zazieleni się patio służące mieszkańcom jako wspólna przestrzeń rekreacyjna. Z kolei na parterze budynku wydzielono strefę 6 lokali użytkowych.

Więcej informacji na temat inwestycji udzieli deweloper pod nr telefonu: 32 32 000 32 lub adresem e-mail: gliwice@acatom.pl
https://acatom.pl/inwestycja/apartamenty-mikolowska

Wzgórze Poetów w Gliwicach. Osiedle dla tych, którzy lubią aktywność na świeżym powietrzu

Wzgórze Poetów, Gliwice
Wzgórze Poetów, Gliwice

Wzgórze Poetów w Gliwicach to najnowsza inwestycja firmy NEXX Developer w tym mieście. Po sukcesie Wiśniowego Wzgórza i Nowego Wiśniowego na Sikorniku oraz Novego Villovego na Trynku, przyszła kolej na inwestycję w dzielnicy Wójtowa Wieś.

Wzgórze Poetów to kameralne, trzypiętrowe budynki, których drewniane detale nawiązują do charakteru łączącego cechy kamienic z sąsiedniej, „poetyckiej”, dzielnicy z pięknem podmiejskich klimatów.

Zróżnicowane metraże od 36 do ponad 100 m2, przestronne penthouse'y ze słonecznymi tarasami na ostatnich kondygnacjach, funkcjonalne mieszkania na pozostałych piętrach oraz atrakcyjne mieszkania parterowe z ogrodami. W dodatkowej opcji wykończenia pod klucz i nowoczesny system SMART.

Otoczenie osiedla stanowi designerska, mała architektura: siedziska, ławki, plac zabaw i strefa rekreacyjna oraz duża ilość zieleni.

Położenie osiedla sprzyja aktywności fizycznej. W pobliżu są ścieżki rowerowe, a w odległości zaledwie 1 km znajdują się zielone płuca Gliwic, czyli Wilcze Doły z rozległymi terenami do spacerowania, gdzie w niedalekiej przyszłości powstanie ciekawie zagospodarowany zbiornik retencyjny, z siłowniami na świeżym powietrzu, ścieżkami dla miłośników rolek czy biegania.

Wzgórze Poetów to szansa na wymarzone mieszkanie również dla osób, które czekają na start kredytu 2%. Możliwość rezerwacji mieszkania już dziś i odroczenia pierwszej wpłaty do końca września 2023!

Więcej na wzgorzepoetow.pl i u naszych doradców pod numerem 575 135 100

Apartamenty Mikusińskiego w Katowicach. Trzy kroki do Parku Śląskiego

Apartamenty Mikusińskiego, Katowice
Apartamenty Mikusińskiego, Katowice

Apartamenty Mikusińskiego to wyjątkowa inwestycja mieszkaniowa w Katowicach. Ten kameralny, składający się z 43 mieszkań projekt, to propozycja JHM DEVELOPMENT S.A., znanego m.in. z realizacji inwestycji Twoja Dolina Trzy Stawy przy ul. Pułaskiego.

Miejsce idealne dla każdego, kto szuka komfortowego mieszkania w eleganckim i nowoczesnym obiekcie, w dobrej lokalizacji.

W 4-piętrowym budynku Apartamentów Mikusińskiego znajdują się lokale od 2 do 4 pokoi i metrażu od 42 m2 do nawet 106 m2, każde mieszkanie posiada balkon lub ogródek. Co więcej, apartamenty na najwyższych kondygnacjach będą miały antresole z możliwością wyjścia na zielony dach. Stylowo zaprojektowane części wspólne podkreślają prestiż inwestycji, a ekologiczne rozwiązania, takie jak:

 • dach z zielenią ekstensywną,
 • panele fotowoltaiczne,
 • energooszczędne systemy oświetleniowe

dbają o poszanowanie środowiska.

Na parterze budynku znajduje się pomieszczenie do przechowywania wózków i rowerów, co na pewno ucieszy rodziców małych dzieci oraz fanów jednośladów. Ponadto, w
budynku znajduje się hala garażowa z zastosowaniem parkliftów.

Lokalizacja Apartamentów Mikusińskiego to niewątpliwy atut. Inwestycja znajduje się w dzielnicy Wełnowiec-Józefowiec, u zbiegu ul. prof. Mikusińskiego i ul. Józefowskiej, co pozwala na łatwy dostęp do centrum, szkół, sklepów, restauracji i innych punktów. Dodatkowo w pieszym zasięgu znajduje się Park Śląski, miejsce na spacery, jogging czy wypoczynek na łonie natury.

Teraz jest idealny moment, aby skorzystać z promocji i kupić wymarzone mieszkanie korzystając z dogodnego systemu odroczonej płatności 20/80.

Więcej informacji uzyskacie u Doradcy JHM DEVELOPMENT pod numerem telefonu 603 888 609 lub na stronie www.jhmdevelopment.pl

ATAL Olimpijska w Katowicach - prestiżowo i z widokiem na góry

Atal Olimpijska, Katowice
Atal Olimpijska, Katowice

W ramach inwestycji ATAL przy ul. Olimpijskiej w Katowicach powstaje najwyższy budynek mieszkalny na południu Polski. Będzie mierzyć 128 metrów i mieć 35 pięter. Dwa pozostałe wieżowce składać się będą z 18 kondygnacji. Spektakularnym zwieńczeniem wysokościowca stanie się taras widokowy, z imponującym widokiem na panoramę Katowic, a nawet góry.

Projekt jest pełen nowoczesnych rozwiązań, zarówno pod względem klasy zastosowanych materiałów, jak również funkcjonalności. Trwa sprzedaż mieszkań w inwestycji, a najszybciej nabywców znajdują mieszkania 3-pokojowe i wysoko położone apartamenty.

Ogółem w ramach projektu ATAL Olimpijska w 3 budynkach powstanie 710 mieszkań o różnych układach i metrażach (od 1- do 4-pokojowych) oraz 17 lokali usługowych. Dla wygody przyszłych lokatorów zaplanowano liczne udogodnienia, m.in.:

 • rowerownie,
 • pomieszczenia na akcesoria,
 • strefę wypoczynku z zielenią i małą architekturą.

Na parterze najwyższego budynku znajdzie się recepcja, a na 38. kondygnacji - wspomniany taras widokowy. Częścią infrastruktury będą zewnętrzne miejsca postojowe, w tym z opcją ładowania pojazdów elektrycznych. Klienci mogą wybrać także inne rozwiązania smart home oraz wykończyć mieszkanie „pod klucz” w programie ATAL Design.

Mieszkańcy wysokościowca docenią bliskość miejskiej komunikacji, infrastruktury, miejsc rozrywki i czasu wolnego. Ogromnym atutem inwestycji jest bowiem lokalizacja w spokojnej i sprzyjającej relaksowi Strefie Kultury.

Biuro sprzedaży: tel. 32 353-65-73
www.atalolimpijska.pl

Sokolska 30 Towers - komfort i wygoda w centrum Katowic

Sokolska 30, Katowice
Sokolska 30, Katowice

Sokolska 30 Towers to ukończona inwestycja ATAL w centrum Katowic – jeden z najbardziej prestiżowych i nowoczesnych kompleksów mieszkaniowych na Śląsku. Doskonała lokalizacja, ponadstandardowe udogodnienia oraz inteligentne rozwiązania, a do tego niebanalny design wież ATAL - wszystko to skłania do zamieszkania tutaj z rodziną lub zainwestowania. W ofercie znajdują się ostatnie wolne mieszkania 3 i 4-pokojowe.

Sokolska30 to dwie 17-piętrowe wieże, połączone ze sobą w dolnych kondygnacjach. We wszystkich mieszkaniach zaprojektowano loggie, a wysokie okna zapewniają doskonałe doświetlenie wnętrz oraz widok na panoramę miasta.

Na parterze obiektu znajduje się reprezentacyjne lobby z recepcją, a na dwóch pierwszych piętrach dodatkowa przestrzeń rekreacyjna z klubem malucha oraz siłownią i sauną do dyspozycji mieszkańców. Dach 2. piętra, pomiędzy wieżami, projektant zaaranżował na zielone atrium. To idealne miejsce do odpoczynku, a także punkt spotkań mieszkańców.

Budynki są wyposażone w energooszczędne oświetlenie oraz całodobowy monitoring. Mobilna kontrola dostępu pozwala przywoływać windę za pomocą telefonu. Wygodnym rozwiązaniem jest kolektomat, który umożliwia odbiór i nadanie przesyłek kurierskich o dowolnej porze dnia.

Inwestycję nagrodzono w prestiżowym konkursie The European Property Awards 2022-2023 w dwóch kategoriach dedykowanych projektom mieszkaniowym.

Biuro sprzedaży: tel. 32 353-65-73
WWW sokolska30.pl

Osiedle Brzoskwiniowa w Tychach oferuje duże balkony i ogrody w niskich, 2-piętrowych budynkach z windami

Osiedle Brzoskwiniowe, Tychy
Osiedle Brzoskwiniowa, Tychy

Osiedle Brzoskwiniowa zlokalizowane jest w Tychach, w dzielnicy Wartogłowiec, zaledwie 2,5 km od centrum miasta. Realizacja osiedla została podzielona na etapy, w ramach których powstanie pięć budynków. W każdym z budynków znajdą się jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowe mieszkania o powierzchniach od 25 do 75 m kw.

Inwestycję wyróżniają przemyślane plany wnętrz, bardzo duże balkony i ogrody, a także parkingi podziemne i komórki lokatorskie, a to wszystko w niskich 2-piętrowych budynkach wyposażonych w cichobieżne windy. Na terenie osiedla powstanie również plac zabaw dla dzieci.

Obecnie w trakcie budowy są trzy budynki, w których dostępne są 82 mieszkania. Pierwsze mieszkania zostaną przekazane nabywcom już w te wakacje. W III etapie dostępne są kompaktowe mieszkania o powierzchniach od 25 do 57 m kw., wiele z nich idealnie nadaje się pod wynajem, zatem stanowią one świetną propozycję dla inwestorów.

W związku z planowanym programem „Bezpieczny Kredyt 2%” przygotowaliśmy specjalną ofertę dla osób zainteresowanych skorzystaniem z dopłaty do kredytu – dłuższa rezerwacja mieszkania bez ryzyka utraty wpłaconych środków – wspólnie poczekamy na wejście programu w życie. Pomagamy naszym klientom przy formalnościach związanych z uzyskaniem kredytu z dopłatą.

Lokalizacja osiedla nie została wybrana przypadkowo – gwarantuje ona przyszłym mieszkańcom komfort i duże przestrzenie wokół osiedla, a jednocześnie zapewnia dostęp do wszelkich niezbędnych w codziennym życiu udogodnień, takich jak

 • szkoły (500 m),
 • przedszkola (2 km),
 • sklepy (Lidl 850 m, Biedronka 1,5 km),
 • powstająca obok Galeria Kwiatowa.

Lokalizacja nowej inwestycji zapewnia szybkie i sprawne poruszanie się po Tychach. Dojazd do wszystkich ważnych arterii miasta jest łatwy i bezproblemowy, blisko są również przystanki komunikacji miejskiej.

Biuro Sprzedaży – ul. Lawendowa 1/22 Tychy
Kontakt – 600 257 342, www.stabilio.pl

Opal w Tarnowskich Górach. Wygodnie w sercu miasta

Osiedle Opal, Tarnowskie Góry
Osiedle Gwarek Park, Tarnowskie Góry

Inwestycja OPAL znajduje się w samym sercu Tarnowskich Górskich (ul. Mickiewicza 29) i jest dobrze skomunikowana z innymi częściami miasta. To idealne rozwiązanie dla rodzin, a także seniorów, którzy z jednej strony marzą o ciszy i spokoju, a z drugiej? Pragną mieć wszystko pod ręką. W sąsiedztwie inwestycji znajdują się

przedszkola,
szkoły,
apteki,
sklepy,
siłownia,

przystanki autobusowe i wiele więcej! Dogodna lokalizacja to oczywisty atut Opala. Naturalnie nasuwa się pytanie, co jeszcze ma do zaoferowania? Naprawdę wiele.

Opal – kilka słów o inwestycji

To idealnie rozwiązanie dla rodzin, seniorów, a także tarnogórzan, którzy pragną zamieszkać w centrum miasta. Budynek składa się z czterech kondygnacji, w tym 19 mieszkań parterowych z ogródkami czy tarasami. Na przyszłych lokatorów czeka jedno
z 79 mieszkań, o powierzchni od 29 do 93 m2. Ich funkcjonalny układ, daje wiele możliwości aranżacji. Warto podkreślić, że znaczna część dostępnych lokali, to mieszkania o powierzchni 40 m2, które zostały zaprojektowane jako pokoje z aneksemkuchennym i łazienką.

Gdy liczy się wygoda...

Nie da się ukryć, że projekt Opala został dobrze przemyślany. Nieruchomość posiada dwie windy, a także dwie klatki schodowe. Ponadto przyszli lokatorzy mogą korzystać z kilkudziesięciu miejsc parkingowych, znajdujących w obrębie budynku, jak i parkingu podziemnego. To nie koniec! W budynku znajdują się komórki lokatorskie, a także specjalne pomieszczenia dla przechowywania wózków i rowerów. Jedno jest pewne, wybierając mieszkanie w Opal, lokatorzy otwierają się na nowe możliwości.

OPAL– mieszkania w centrum Tarnowskich Gór!
OPAL – Biuro Sprzedaży

ul. Mickiewicza 29
42-600 Tarnowskie Góry
Tel. 888 888 890
WWW https://www.gwarekpark.pl/
FB: https://www.facebook.com/gware...

Stało się! Na Osiedle Bolko w Bytomiu wprowadzają się już pierwsi mieszkańcy!

Osiedle Bolko, Bytom
Osiedle Bolko, Bytom

Raptem kilka tygodni temu to wyjątkowe pod względem architektury i lokalizacji miejsce przy ulicy Północnej - Osiedle Bolko - zostało oddane do użytkowania.
46 świeżutkich mieszkań, każde z dodatkową, zieloną przestrzenią.

 • M3 (trzy pokoje) - parterowe z ogródkiem i tarasem,
 • M4 (cztery pokoje) - dwupoziomowe z dwoma tarasami
 • M5 (5 pokoi), trzy poziomowe, z ogródkiem i dwoma tarasami.

Wraz z nadejściem wiosny Osiedle Bolko rozkwita do życia, rozpoczęły się remonty i przeprowadzki, trwają ostatnie szlify zagospodarowania terenu wokół osiedla, bo Inwestor - firma Renner - obrał sobie za cel nie tylko budowę mieszkań, ale także stworzenie infrastruktury, która ma służyć mieszkańcom do odpoczynku i rekreacji. Powstają więc nowe drogi, tereny zielone - nowy park o powierzchni 1 ha, oświetlony, bezpieczny i plac zabaw.

Koncepcję Osiedla Bolko stworzyła pracownia architektoniczna Medusa Group z Bytomia, proponując nowym mieszkańcom industrialną, prostą architekturę i wysoki standard budowy. Budynki spełniają najwyższe normy energooszczędności, w każdym mieszkaniu jest ogrzewanie podłogowe, rolety antywłamaniowe i termiczne, a także najnowszej generacji gazowe kotły kondensacyjne.

Wokół Osiedla Bolko znajdują się szkoły, przedszkola, miejsca rozrywki i sklepy. Inwestor stworzył miejsce, które właśnie staje się domem dla wielu nowych, przyjezdnych i związanych już Bytomiem mieszkańców.
Więcej: www.osiedle-bolko.pl

Panorama Bańgów w Siemianowicach Śl. Gustowna architektura i dopracowane wnętrza

Panorama Bańgów, Siemianowice Śl.
Panorama Bańgów, Siemianowice Śl.

PANORAMA BAŃGÓW w Siemianowicach Śląskich to jedenasta z kolei inwestycja firmy NEXX, dewelopera z 23-letnim doświadczeniem w branży budowlanej. Nowo powstające apartamentowce przy ulicy Bańgowskiej to 5 i 6-kondygnacyjne budynki.

Główne atuty inwestycji to gustowna architektura i dopracowane wnętrza. Niebanalnego charakteru dodają panoramiczne okna w wybranych parterowych mieszkaniach, a ostatnie piętra stanowią apartamenty z wyjątkowo przestronnymi tarasami.

Panorama Bańgów to wszystkie niezbędne udogodnienia, dzięki którym można wygodnie mieszkać:

 • cichobieżne windy,
 • ogólnodostępne wózkownie,
 • komórki lokatorskie,
 • wygodne, rodzinne miejsca podziemne.

W standardzie również ogrzewanie podłogowe oraz rolety zewnętrzne, a w opcji dodatkowej - nowoczesne rozwiązania SMART.

Na terenie osiedla znajdzie się stacja do ładowania samochodów elektrycznych, a także z wiata rowerowa.

Ogrodzenie osiedla oraz całodobowy monitoring zapewniają poczucie spokoju i bezpieczeństwa mieszkańców i pociech bawiących się na wewnętrznym placu zabaw.

Doskonała lokalizacja dla miłośników aktywnego wypoczynku, joggingu czy porannych spacerów z pupilami. W okolicy również nowa ścieżka rowerowa, którą w kilkanaście minut można dojechać do Katowic.

Panorama Bańgów to szansa na wymarzone mieszkanie również dla osób, które czekają na start kredytu 2%.

Możliwość rezerwacji mieszkania dziś i odroczenia pierwszej wpłaty do końca września 2023!

Więcej na www.panoramabangow.pl i u doradców pod numerem 575122464

czytaj więcej:

Zdjęcie Główne 1

Najlepsze inwestycje mieszkaniowe na Śląsku. Sprawdź!

20230815x PF MB467

Miało być po prostu taniej. Jest też rekordowa frekwencja

Jak uniknąć jesiennego przeziębienia?

Jak uniknąć jesiennego przeziębienia?

Gdzie kupić na Śląsku łóżko do sypialni zdjęcie główne

Gdzie kupić na Śląsku łóżko do sypialni?

Jaka walute zabrac do katowic

Jaką walutę zabrać do Turcji?

Słoneczna 5

Katowice: "Na Koszutce" - powstaje Nowoczesne Osiedle

Zdjęcie Główne

Nowe, atrakcyjne oferty w Kolejach Śląskich! Sprawdź i jedź