Trwa Świętochłowicki Jarmark Bożonarodzeniowy 2022. Co znajdziemy na stoiskach?

Brak pomysłu na niedzielne popołudnie? Warto wybrać się na teren OSiR Skałka. Odbywa się tam właśnie przedświąteczne wydarzenie.

Świętochłowicki Jarmark Bożonarodzeniowy 2022

- Świąteczna muzyka, blask choinki, przystrojone kramy z ozdobami, upominkami i pysznościami, występy zespołów, a to wszystko w magicznej atmosferze - zapraszają organizatorzy wydarzania.

Od piątku, 9 grudnia, przy ulicy Bytomskiej 40 w Świętochłowicach trwa jarmark. Znajdziemy na nim najróżniejsze produkty rzemieślnicze, kulinarne specjały czy pomysły na prezent dla najbliższych. Na stoiskach i kramach na gości czekają między innymi: sery typu oscypek, pierniczki, gorąca czekolada, wyroby węgierskie, biżuteria, ozdoby świąteczne, czapki, szaliki, rękawiczki oraz upominki.

Na dziś, 11 grudnia, zaplanowano także atrakcje specjalne. O godzinie 17:00 rozpocznie się program przygotowany przez dzieci i młodzież ze świętochłowickich szkół. Natomiast o godzinie 19:00 przed publicznością zaprezentuje się Mateusz Wróbel. Impreza potrwa do 20:00.

Przy okazji wizyty na jarmarku można także dołożyć swoją cegiełkę do dobrej sprawy. Podczas wydarzenia zbierane będą datki na leczenie małego mieszkańca Świętochłowic. 11-letni Kuba Goniwiecha zmaga się z chorobą Niemanna-Picka typ C.

- Na jednym ze stoisk będziemy mogli zakupić m.in. ręcznie robione stroiki świąteczne, gnomy, aniołki, nowe zabawki. Dla łasuchów przygotowane będą takie smakołyki jak domowe zdobione pierniki i ciastka, smalec własnego wyrobu, a także gorąca czekolada i herbata. Wolontariusze będą prowadzić także sprzedaż opłatków oraz sianka na terenie jarmarku. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zrobienia sobie zdjęcia z Batmanem. W czasie trwania wydarzenia prowadzona będzie zbiórka groszy (1, 2, 5 gr) dla Kubusia - zachęcają organizatorzy.