Tym razem wypad nad lokalny staw zakończył się otrzymaniem... nagrody

Matylda, Magiera, Zojra, Trupek, Foryśka i kilka innych. Wszystkie stawy łączy jedno - zakaz kąpieli. W upalne dni i wieczory, wielu mieszkańców Świętochłowic decyduje się na wypad nad wodę. Część osób podczas letniego wypoczynku musiała stawić czoła... konfrontacji z policją. Dla wielu, takie spotkania to nie lada stres.

KMP Świętochłowice
Policja swiony

Bliski kontakt z naturą, przyjemne promienie słońca, wokół pełno zieleni. Z sielanki wyrywa... widok mundurowych podążających w konkretnym kierunku. Taka sytuacja spotkała mieszkańców spędzających czas wolny nad brzegiem stawu.

Dzięki kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”, - tym razem policjanci mieli tylko dobre zamiary. W ramach działań profilaktycznych, przebywający w miejscach, gdzie kąpiel jest niedozwolona, otrzymywali od policjantów bilety wstępu na strzeżone kąpielisko.

Taka forma policyjnej kampanii odbywa się już po raz 7. Jej głównym celem jest promowanie bezpiecznych kąpielisk i właściwych zachowań podczas wypoczynku nad wodą.

Warto pamiętać, że mimo dobrych intencji i chęci skorzystania z możliwości ochłody, kąpiele w miejscach niedozwolonych, przy widocznych zakazach - po policyjnej kontroli mogą zakończyć się nałożeniem mandatu karnego na pływających.