Tym razem wypad nad lokalny staw zakończył się otrzymaniem... nagrody

Matylda, Magiera, Zojra, Trupek, Foryśka i kilka innych. Wszystkie stawy łączy jedno - zakaz kąpieli. W upalne dni i wieczory, wielu mieszkańców Świętochłowic decyduje się na wypad nad wodę. Część osób podczas letniego wypoczynku musiała stawić czoła... konfrontacji z policją. Dla wielu, takie spotkania to nie lada stres.

KMP Świętochłowice
Policja swiony

Bliski kontakt z naturą, przyjemne promienie słońca, wokół pełno zieleni. Z sielanki wyrywa... widok mundurowych podążających w konkretnym kierunku. Taka sytuacja spotkała mieszkańców spędzających czas wolny nad brzegiem stawu.

Dzięki kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”, - tym razem policjanci mieli tylko dobre zamiary. W ramach działań profilaktycznych, przebywający w miejscach, gdzie kąpiel jest niedozwolona, otrzymywali od policjantów bilety wstępu na strzeżone kąpielisko.

Taka forma policyjnej kampanii odbywa się już po raz 7. Jej głównym celem jest promowanie bezpiecznych kąpielisk i właściwych zachowań podczas wypoczynku nad wodą.

Warto pamiętać, że mimo dobrych intencji i chęci skorzystania z możliwości ochłody, kąpiele w miejscach niedozwolonych, przy widocznych zakazach - po policyjnej kontroli mogą zakończyć się nałożeniem mandatu karnego na pływających.

czytaj więcej:

Policjanci ze Świętochłowic uczą dzieci bezpieczeństwa na wakacjach 1

Policjanci ze Świętochłowic uczą dzieci bezpieczeństwa

Świętochłowice zatrzymany złodziej

Złapano złodzieja… odkurzacza. To recydywista

Mandat karny

Olbrzymi mandat dla kierowcy ze Świętochłowic

Nowe samochody dla śląskiej policji

10 nowych nieoznakowanych radiowozów dla śląskiej policji

44 letnia agresorka Świętochłowice

Agresorka ze Świętochłowic. Kopała, szarpała i groziła

Skrzyżowanie polna pocztowa świętochłowice

Startuje remont ważnego skrzyżowania w centrum Świętochłowic

Nielegalny tytoń Świętochłowice

20 kilogramów lewego tytoniu znaleziono w...