Ubezpieczenie szyb samochodowych – gdzie kupić i za ile?

Ubezpieczenie szyb samochodowych chroni właściciela pojazdu przed koniecznością samodzielnego usuwania szkody powstałej np. w wyniku zdarzeń losowych, działań atmosferycznych czy szkód dokonanych przez osoby trzecie. Sprawdź, gdzie i za ile możesz je kupić, by móc spokojnie podróżować w każdych warunkach.

Ubezpieczenie szyb samochodowych – gdzie kupić i za ile?

Przed czym chroni ubezpieczenie szyb samochodowych?

Ubezpieczenie szyb samochodowych zabezpiecza właściciela auta przed obowiązkiem samodzielnego finansowania napraw szyby czołowej oraz szyb bocznych, a niekiedy także panoramicznych i szyberdachu. Zakres ubezpieczenia jest uzależniony od konkretnej polisy i zawartych w niej warunków.

Zabezpieczenie dotyczy najczęściej zdarzeń:

● losowych — np. uderzenia szyb gałęzią, częścią infrastruktury energetycznej,

● atmosferycznych — np. gradobicia,

● związanych z udziałem osób trzecich — np. działania wandali,

● wynikających z zaniedbania właściciela pojazdu — np. nienależyte zabezpieczenie auta przed bawiącymi się dziećmi.

Zakres ochrony jest uzależniony od tego, na jaki rodzaj polisy się zdecydujesz. Warto więc przeanalizować OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia i porównać je z innymi ofertami dostępnymi na rynku, korzystając przy tym z kalkulatora OC AC Rankomat.pl. To pozwoli Ci wybrać najlepszą dla Ciebie opcję, która zapewni odpowiednią wysokość ubezpieczenia czy zakres obowiązywania polisy.

Gdzie kupić ubezpieczenie szyb?

Polisę najlepiej kupić w miejscu, w którym zostaną ze sobą zestawione i porównane różne opcje. Jeśli sprawdzisz internetowych ranking rozwiązań, będziesz mógł wybrać ubezpieczenie szyb zapewniające Ci:

● wysoką sumę finansowania poniesionych szkód

To pozwoli pokryć koszty naprawy, nawet jeśli dojdzie do całkowitego uszkodzenia nie tylko jednej szyby, ale i kilku przeszkleń w pojeździe.

● wygodne warunki skorzystania z polisy

Wybierając konkretną opcję, zwróć uwagę na to, gdzie będą przeprowadzane prace naprawcze i dowiedz się, czy Twoje auto zostanie odholowane do warsztatu na koszt ubezpieczyciela. Sprawdź też, czy będzie w międzyczasie przebywało na strzeżonym parkingu. Przeanalizuj limity związane z wiekiem pojazdu — szyb tych starszych często wcale nie da się ubezpieczyć.

● ochronę przed ponoszeniem kosztów

Niektórzy ubezpieczyciele zastrzegają w polisach udział własny kierowców w usuwaniu szkód. Najczęściej dotyczy to już kolejnej usterki.

Jeśli zdecydujesz się na zakup ubezpieczenia poprzez internetową porównywarkę, jaką jest Rankomat.pl, szybko i sprawnie wybierzesz dla siebie najlepszą opcję spośród tych, które oferują liczni ubezpieczyciele z całej Polski. Wszystko odbędzie się bez wychodzenia z domu.

Ile kosztuje ubezpieczenie szyb?

Ubezpieczenie szyb zapewnia wygodę i komfort, a przy tym kosztuje niewiele, bo około kilkudziesięciu złotych rocznie. Co ważne, nie da się go kupić samodzielnie. Trzeba dołączyć je do polisy OC lub AC, aby cieszyć się bezpieczną jazdą bez obaw o to, że dojdzie do awarii, która będzie dla Ciebie kosztowna w naprawie. Dzięki wykupieniu polisy możesz się również zabezpieczyć przed utratą zniżek na AC, ponieważ szkoda zostanie usunięta z dodatkowego, stosunkowo niedrogiego ubezpieczenia.

czytaj więcej:

Magiczna Suwalszczyzna kraina uformowana przez lodowiec To w Suwałkach warto spędzić rekordowo długą Majówkę 2023

To w Suwałkach warto spędzić rekordowo długą Majówkę 2023

Nowość na torze E1GOKART Chorzów. Wyścigi dla każdego!

Nowość na torze E1GOKART Chorzów. Wyścigi dla każdego!

Wypoczywaj w Beskidzie Śląskim. Apartamenty Dream Apart w Wiśle, Szczyrku i Ustroniu gwarantują udany pobyt

Wypoczywaj w Beskidzie Śląskim. Apartamenty Dream Apart

Już 24 lutego startuje II edycja Festiwalu Restauracji Śląskich

Startuje II edycja Festiwalu Restauracji Śląskich

Hajtnij się. Oni Ci w tym pomogą. Najlepsze miejsca, pomysły i inspiracje na wesele

Hajtnij się. Oni Ci w tym pomogą. Najlepsze miejsca, pomysły

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe. Sprawdź te oferty

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe

Ferie Last Minute zdjęcie główne do artykułu

Ferie zimowe 2023 last minute. Fajne oferty