Ukradł karty płatnicze i szalał w sklepach. Zatrzymali go policjanci ze Świętochłowic

Otwarty samochód, a w nim portfel z kartami płatniczymi - po raz kolejny okazało się, że okazja czyni złodzieja. W Świętochłowicach wykorzystał ją mieszkaniec Rudy Śląskiej, a następnie użył skradzionych kart w kilku sklepach. Został jednak namierzony i zatrzymany przez świętochłowickich kryminalnych.

Ukradł karty płatnicze i szalał w sklepach Zatrzymali go policjanci ze Świętochłowic

Do kradzieży doszło na początku czerwca 2023 r. Mieszkanka Świętochłowic zostawiła otwarty samochód, a w nim portfel z kartami płatniczymi. Następnego dnia, podczas zakupów, zorientowała się, że karty zniknęły.

Kobieta sprawdziła aplikację bankową i zauważyła kilka transakcji, których nie wykonała. Natychmiast zastrzegła karty i powiadomiła policję. Kryminalni ze Świętochłowic pojechali w miejsce, gdzie przeprowadzono podejrzane transakcje.

- Na podstawie zabezpieczonego monitoringu ustalili i zatrzymali 58-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej. Usłyszał on już 6 zarzutów - między innymi kradzieży z włamaniem na konto bankowe, za co grozi mu teraz do kara 10 lat więzienia – informuje mł. asp. Michał Tomanek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach.

Policjanci przypominają, by zawsze sprawdzać czy dobrze zamknęliśmy samochód i nie zostawiać tam na widoku cennych przedmiotów, takich jak torebki, portfele czy telefony.

Jazda z promilami samochodem rowerem i na hulajnodze

Może Cię zainteresować:

Jazda z promilami… samochodem, rowerem i na hulajnodze

Autor: Redakcja NGS24

12/07/2023

Kontrole dzikich kąpielisk w Świętochłowicach Zamiast mandatu bilet na basen

Może Cię zainteresować:

Kontrole dzikich kąpielisk w Świętochłowicach. Zamiast mandatu... bilet na basen

Autor: Redakcja NGS24

05/07/2023